سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آغاز دوره‌های آموزش تکمیلی دبیرستانی‌ها از تیرماه کد مطلب : 12494 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آغاز دوره‌های آموزش تکمیلی دبیرستانی‌ها از تیرماه

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از اجرای پویش علمی جهادی باهدف تقویت و تعمیق یادگیری دانش آموزان مناطق محروم، مرزی و عشایری خبر داد.
تاریخ خبر 1401/02/19

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، محمدمهدی کاظمی در همایش ارتقای علمی دانش‌آموزان متوسطه نظری با تبریک روز معلم به همه فرهنگیان کشور، از نمایندگان مجلس، خصوصاً اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات که از برنامه‌های آموزش‌وپرورش، در راستای حمایت از دانش آموزان کم برخوردار مرزی، عشایر استان‌های محروم از برنامه‌های آموزش‌وپرورش حمایت می‌کنند، تقدیر و تشکر کرد.

وی گفت: در راستای رویکردهای دولت، رویکرد مردمی سازی و جلب مشارکت همه بخش‌های مختلف، دستگاه‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی، خیرین، خانواده‌ها و بخش‌های مختلف برای توسعه عدالت آموزشی و تربیتی و نصیب برابر آموزشی در اولویت کاری قرار دارد.

کاظمی افزود: برخی از مناطق کشور از نصیب برابر آموزشی کمتر برخوردار می‌شوند و به‌عنوان سیاست‌گذار در وزارت آموزش‌ و پرورش باید برنامه‌ریزی و تلاش کنیم تا عدالت آموزشی تربیتی به‌صورت متوازن برای همه دانش‌آموزان در سراسر کشور ایجاد شود.

وی ادامه داد: علیرغم همه تلاش‌هایی که طی سنوات گذشته انجام‌شده، متأسفانه بعضی از مناطق از دسترسی به آموزش مطلوب بی‌بهره بودند و باید در راستای آموزش مطلوب و باکیفیت‌تر برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشیم، به‌ خصوص در ایام کرونا که آموزش حضوری تعطیل شد و در دو سالی که گذشت در مناطق کم برخوردار در بحث عدالت آموزشی و ارائه آموزش مطلوب‌تر با مشکل جدی مواجهه شدیم و افت تحصیلی و فقر یادگیری در این مناطق محسوس‌تر بود، لذا با نهایت تلاش در ستاد و استان درصدد فراهم کردن آموزش مطلوب در همه مناطق کشور هستیم.

معاون آموزش متوسطه گفت: بر اساس راهکارهای سند تحول بنیادین و سند تحول دولت، توجه به دانش آموزان مناطق کمتر برخوردار مرزی و عشایری و همچنین مناطق حاشیه کلان‌شهرها از ضرورت‌ها است که در این خصوص با توجه به تأکیداتی که در سند دولت شده، باید بتوانیم ضمن دسترسی آموزش، آموزش باکیفیت را برای همه دانش‌آموزان کشور، به‌خصوص مناطق محروم فراهم کنیم. به همین منظور در راستای عدالت آموزشی، پویشی راه‌اندازی شد تا در گام اول این هدف‌گذاری برای آمادگی مطلوب‌تر و مناسب‌تر دانش‌آموزان در امتحانات نهایی و در پایه دوازدهم رشته‌های شاخه نظری اتفاق بیفتد که برنامه اجرایی آن در ماه رمضان اتفاق افتاد و در گام بعدی، سال تحصیلی آینده در یک برنامه‌ریزی بلندمدت‌، دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را تحت پوشش قرار خواهیم داد.

بنا بر اعلام مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، کاظمی با اشاره به آموزش مکمل در تابستان امسال، گفت: با توجه به اینکه در شرایط کرونایی با افت یادگیری مواجهه بودیم، برنامه‌هایی را پیش‌بینی کردیم تا دانش‌آموزانی که در دوران کرونا با افت تحصیلی مواجه شدند، دوره‌هایی را به‌عنوان آموزش مکمل از تیرماه ۱۴۰۱ با اولویت مناطق کم برخوردار، استان‌های مرزی و مناطق حاشیه‌ای برگزار کنیم و در این خصوص اعتباراتی هم پیش‌بینی شده است.


منبع:


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1368 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مقاله
مقاله
دوره های آکادمی هوپا
فرصت دیده شدن مدارس تهران