سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان کد مطلب : 12647 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

آغاز فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان

طبق اعلام رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، فرایند نوبت گیری سنجش سلامت نوآموزان در مدارس از 22 خرداد آغاز شده و پایگاه‌های سنجش از فردا (چهارشنبه، اول تیرماه) فعال خواهند بود و مردم می‌توانند با در دست داشتن نوبت مراجعه کنند.
تاریخ خبر 1401/03/31

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی، همه‌ساله به‌منظور شناسایی و مداخلات بهنگام طلایی اجرا می‌شود و اکنون نرخ پوشش دانش‌آموزان در طرح سنجش به ۹۹.۵ درصد رسیده‌ است و تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی هستند.

چه پارامترهایی در سنجش سلامت ارزیابی می‌شوند؟

بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی سنجش سلامت برای تمام نوآموزانی که در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۱ وارد پایه اول می‌شوند و همچنین جامانده‌های سنجش سال تحصیلی گذشته انجام خواهد شد.

در پایگاه‌های اولیه سنجش ارزیابی‌های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی- حرکتی، اندازه‌گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری‌های جلدی (پوست و مو) و بیماری‌های نیازمند مراقبت ویژه و همچنین بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت در پایگاه سنجش انجام می‌شود.

نوآموزانی که در هر یک از مراحل غربالگری بینایی، شنوایی و جسمی حرکتی مشکوک به مشکل بوده و نیاز به ارجاع به مرحله تخصصی دارند، ادامه سایر مراحل بر اساس دستورالعمل‌های آزماینده‌های بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی و طیف اوتیسم خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت انجام سنجش در پایگاه‌ها

  •  اصل شناسنامه دانش‌آموز و والدین
  •  کارت واکسیناسیون تکمیل شده
  • یک قطعه عکس ۳در ۴
  •  مبلغ ۶۰۰/۰۰۰ ریال که صرفا از طریق دستگاه یا درگاه پرداخت الکترونیکی قابل دریافت است.

به گفته رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، سنجش سلامت برای پنج درصد دانش آموزان مناطق محروم رایگان، برای ۱۰ درصد نیم بها و برای تمام دانش آموزان عشایری رایگان است.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1277 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
آکادمی هوپا
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
دبیرستان پسرانه علامه بحرالعلوم
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران