سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اجرای آزمایشی آموزش زبان «فرانسه» و «آلمانی» در مدارس کد مطلب : 11136 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اجرای آزمایشی آموزش زبان «فرانسه» و «آلمانی» در مدارس

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره ورود زبان‌های خارجی به کتاب‌های درسی توضیحاتی ارائه کرد و گفت: امسال کتاب‌های آموزش دو زبان آلمانی و فرانسه تدوین شد که اجرای آزمایشی آن در تعداد محدودی از مدارس کشور آغاز شده است.
تاریخ خبر 1400/10/19

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، حسن ملکی در این‌باره اظهار کرد: مطابق برنامه درسی ملی که به عنوان سندبالادستی ما مطرح است و همچنین سندتحول بنیادین آموزش‌وپرورش، مکلف هستیم علاوه بر زبان انگلیسی، سایر زبان‌های خارجی چون آلمانی، فرانسوی و غیره را نیز مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: بر این اساس امسال کتاب‌های آموزش دو زبان آلمانی و فرانسه تدوین شد که اجرای آزمایشی آن در تعداد محدودی از مدارس کشور آغاز شده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه برای توسعه زبان‌های خارجی باید منتظر نتایج حاصل از این مطالعه بمانیم و به تدریج آنها را در برنامه‌های درسی که به طور ملی و سراسری تدریس می‌شوند اعمال کنیم گفت: برای تدوین کتب و آموزش زبان‌های دیگر نیز چون هرکدام استلزاماتی دارند و اجرای آنها دارای محدودیت‌هایی است فعلا ورود نکرده و در حال حاضر همانطور که گفته شد وارد آموزش دو زبان آلمانی و فرانسه شده‌ایم.

تغییرات ویرایشی برخی کتب درسی متوسطه اول برای سال تحصیلی آینده

ملکی درباره تغییرات کتب درسی در سال آینده نیز گفت: برای سال ۱۴۰۱ تغییرات عمده‌ای در کتب درسی نخواهیم داشت. تنها تعدادی از کتاب‌های درسی متوسطه اول تغییرات ویرایشی دارند که مطابق با شیوه‌نامه جدید ویرایش کتاب‌های درسی انجام شده و بخشی در دست انجام است.

وی ادامه داد: البته یک اقدام جدید اضافه کردن واقعیت‌های افزوده یا رمزینه‌های سریع پاسخ به کتاب‌های درسی بود که از امسال آغاز شده و سال آینده نیز دنبال می‌شود. این رمزینه‌ها نوعی ارتباط فناوری با محتوای کتاب‌ها هستند و هدف این است که دانش‌آموزان در هر کدام از کتاب‌های درسی علاوه بر محتوای مکتوب به یک سری واقعیات افزوده هم دسترسی داشته باشند و از طریق گوشی تلفن همراه وارد دنیای فیلم‌های آموزشی، موشن‌گرافی و غیره بشوند که مکمل کتاب‌های درسی است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی همچنین درباره ثبت سفارش تک‌جلدی کتاب‌های درسی گفت: امکان ثبت سفارش تک جلدی کتاب‌های درسی برای افرادی که نیاز داشته باشند، از دو سه ماه قبل آغاز شده و هنوز ادامه دارد و مشکلی در این زمینه نداریم.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1495 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
مدرسه مجازی کلاسیکو
دبیرستان خاتم
انتخاب رشته نهم