سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

‌اجرای طرح توانمندسازی معلمان مدارس غیردولتی، اولین بار در دولت سیزدهم کد مطلب : 15913 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

‌اجرای طرح توانمندسازی معلمان مدارس غیردولتی، اولین بار در دولت سیزدهم

هیچ دانش‌آموزی نباید به خاطر شهریه از تحصیل بازبماند
تاریخ خبر 1402/12/28

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح توانمندسازی معلمان مدارس غیردولتی برای اولین بار در دولت سیزدهم خبر داد.

  

احمد محمودزاده در گفت‌وگو با پانا از اجرای طرح توانمندسازی معلمان مدارس غیردولتی در دولت سیزدهم برای اولین بار خبر داد و گفت: «‌‌موضوع توانمندسازی معلمان برای اولین بار در مدراس غیردولتی اتفاق افتاد. 6 پودمان 60 ساعته درباره مسائل مختلف اعتقادی و دینی، دانش تربیتی و تخصصی.‌ فاز اول این طرح انجام شده و فازهای بعدی هم در دستورکار است.»

 

درباره بورسیه دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی اظهار کرد: «‌برخی اوقات در استان‌ها ‌در مدارس مختلف از آن شهریه‌ای هم که تعیین شده است، پایین‌تر می‌گیرند. حتی مدارس غیردولتی هم وجود دارد که کاملا عام‌المنفعه هستند و شهریه از دانش‌آموزان دریافت نمی‌کنند.. کارهای خوبی را ترویج کردیم از جمله یکی از این کارها، در منطقه آزاد چابهار یک مدرسه کاملا غیردولتی وجود دارد که از ‌50 درصد دانش‌آموزان شهریه دریافت نمی‌کند. این 50 درصد را خود منطقه آزاد بورس کرده است، دانش‌آموزان مستعد روستاها ‌که به صورت شبانه‌روزی تحصیل می‌کنند.»

 

وی با بیان اینکه قصد داریم به سمتی حرکت کنیم که اگر دانش‌آموزی قصد دارد به هر دلیلی در مدرسه غیردولتی تحصیل کند، ‌شهریه مانع تحصیل او نشود، افزود: «به همین منظور ‌حدود 70 مدرسه راه ایمان در مناطق‌ محروم و روستایی داریم.  همچنین یک سیاست خوبی را به همین منظور در مدارس همدل ‌با کمیته امداد حضرت امام پیش می‌بریم که ‌هر ساله دانش‌آموزان را بورس می‌کنیم تا در مدارس غیردولتی تحصیل کنند.» 

 رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: «در این زمینه با نگاه حکمرانی خوب و شایسته، با نگاه دولتی و اجرای غیردولتی پیگیر هستیم و امیدواریم در ادامه مسیر هم به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کنیم.» 

منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1496 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم