سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اختصاص سهمیه 25 درصد برای معلمان غیرانتفاعی، نهضتی و حق التدریس در آزمون آموزش و پرورش کد مطلب : 14451 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اختصاص سهمیه 25 درصد برای معلمان غیرانتفاعی، نهضتی و حق التدریس در آزمون آموزش و پرورش

مجلس طی مصوبه‌ای به دولت اجازه داده از ظرفیت معلمان غیرانتفاعی، نهضتی ، حق التدریس و ... برای رفع کبمود معلم در آموزش و پرورش استفاده کند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از فارس نیوز، عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: مجلس طی مصوبه‌ای در قالب لایحه برنامه هفتم به دولت اجازه داده از ظرفیت معلمان غیرانتفاعی، نهضتی ، حق التدریس و ... برای رفع کبمود معلم در آموزش و پرورش استفاده کند.

مجتبی یوسفی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: مجلس طی مصوبه‌ای در قالب لایحه برنامه هفتم به دولت اجازه داده از ظرفیت معلمان غیرانتفاعی، نهضتی ، حق التدریس و ... برای رفع کبمود معلم در آموزش و پرورش استفاده کند که با این مصوبه مشکل تأمین نیاز آموزش و پرورش در این حوزه برطرف خواهد شد.

مطالبه استخدام معلمان غیردولتی در آموزش و پرورش

استخدام معلمان غیردولتی و نهضتی در آموزش و پرورش از مطالبات مخاطبان «فارس من» نیز بوده که در پویش‌های مختلفی به آن پرداخته شده است.

در یکی از این پویش‌ها خطاب به وزیر آموزش پرورش نوشته‌اند که: با توجه به اعلام حضرتعالی مبنی بر «تامین کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش » که در تایید فرمایش بسیاری از مسئولین و بزرگان نظام جمهوری اسلامی ایران نیز نظراتی را اعلام فرمودند. لذا خواهشمند هستیم از معلمان مدارس غیردولتی که دارای سابقه تدریس در مدارس هستند بکارگیری شوند. لطفا مساعدت لازم را مبذول بفرمایید تا این عزیزان بتوانند همانند نیروهای خرید خدمات و نهضتی و ... بتوانند درآزمون استخدامی شرکت نمایند.

درنظر گرفتن سهمیه 25 درصدی برای معلمان غیرانتفاعی، نهضتی، حق التدریسی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره مصوبه مجلس افزود: در این مصوبه معلمان غیرانتفاعی، نهضتی، حق التدریسی و... سهمیه 25 درصدی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خواهند داشت.

وی اظهار داشت: در دولت دوازدهم 170 هزار معلم بازنشسته شدند که تنها کار جذب 70 هزار نفر برای جایگزین کردن معلم مورد نیاز کشور در دولت قبل انجام شد.

یوسفی خاطرنشان کرد: در 4 سال دولت دوازدهم دانشگاه فرهنگیان تنها 40 هزار نفر از معلمان مورد نیاز آموزش و پرورش در این 4 سال را تأمین کرد در حالی که موظف بود در هر سال 40 هزار معلم مورد نیاز کشور را تأمین کند.

وی افزود: با تأمین نیاز 40 هزار تایی معلمان و آزمون استخدامی برای پذیرش 30 هزار نفر دیگر تنها 70 هزار نفر معلم راهی کلاس‌های درس شدند و ما با کسری 100 هزار معلم در پایان دولت دوازدهم مواجه بودیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت:‌علاوه بر این درحالی که در سال‌های پیشین ما به طور میانگین با بازنشستگی حدود 35 هزار معلم مواجه بودیم در دو سال قبل شاهد بازنشستگی 60 هزار معلم در هر سال بودیم که این خود باز مشکلات ما را بیشتر کرد.

یوسفی خاطرنشان کرد: کسری 100 هزار تایی معلم در کنار بازنشسته شدن 60 هزار نفری معلمان در دو سال گذشته ما را با کمبود معلم در کشور مواجه ساخت که باید این نیاز از طریق آزمون استخدامی و در اولویت و از طریق دانشگاه فرهنگیان تأمین شود.

وی افزود: از ابتدای سال تا کنون 67 هزار معلم توسط معلم استخدام شده‌اند که با جذب معلم در 4 سال دولت دوازدهم تقریبا برابری می‌کند. البته مصوبه مجلس هم دست دولت را برای جذب استخدام معلم بازتر کرد.

 

منبع: فارس نیوزنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1935 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم