سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اساسنامه نهضت سوادآموزی بازنگری می‌شود کد مطلب : 14531 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اساسنامه نهضت سوادآموزی بازنگری می‌شود

اساسنامه نهضت سوادآموزی با هدف ریشه‌کنی کامل بی سوادی مطلق برای ارتقای سواد عمومی جامعه مبتنی بر مفاهیم جدید بازنگری می شود.
تاریخ خبر 1402/08/29

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، نمایندگان مجلس وزارت آموزش و پرورش را مکلف به بازنگری در اساسنامه نهضت سوادآموزی با هدف ریشه‌کنی کامل بی سوادی مطلق برای ارتقای سواد عمومی جامعه مبتنی بر مفاهیم جدید کردند.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (یکشنبه، 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند الحاقی (3) ماده 91 این لایحه با 125 رأی موافق، 41 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

جبار کوچکی نژاد در مخالفت با بند الحاقی (3) ماده 91 این لایحه گفت: در متن تلفیق قرار بود نهضت سوادآموزی در ادامه کار خود با معاونت آموزش ابتدایی ادغام شود، البته امروز بی سوادی در کشور وجود ندارد و در بسیاری از شهرها ریشه کن شده بنابراین می طلبد به همان متنی که در کمیسیون تصویب شد برگردیم.

رمضانعلی سنگدوینی در موافقت با بند الحاقی (3) ماده 91، گفت: نهضت سوادآموزی یادگاری حضرت امام خمینی (ره) است و این حکم، حکم بسیار خوبی است که براساس آن در صورت نیاز اساسنامه نهضت با هدف ریشه کنی کامل بی سوادی اصلاح خواهد شد.

در بند الحاقی 3 ماده 91 این لایحه آمده است: وزارت آموزش و پرورش مکلف است اساسنامه نهضت سوادآموزی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1363/3/3 را با هدف ریشه کنی کامل بی سوادی مطلق و توسعه و تعمیق سواد و در جهت ارتقای سواد عمومی جامعه مبتنی بر مفاهیم جدید و آموزش مستمر همگانی مورد بازنگری قرار داده و ظرف مدت شش ماه پس از لازم الاجراء شدن این قانون، اقدام قانونی لازم را انجام دهد.

 

منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1225 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
دانلود کتاب های دهم تجربی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم