سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

‌اعطای گرنت پژوهشی به دانش‌آموزان نخبه فعال در پژوهش‌سراها کد مطلب : 15926 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

‌اعطای گرنت پژوهشی به دانش‌آموزان نخبه فعال در پژوهش‌سراها

به دانش‌آموزان نخبه فعال در پژوهش‌سراها‌، گرنت پژوهشی و به رتبه‌های برتر مسابقات علمی، ورود به دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور اختصاص می‌یابد.
تاریخ خبر 1403/01/10

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از اختصاص گرنت پژوهشی به دانش‌آموزان فعال در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و ورود بدون کنکور رتبه‌های برتر مسابقات علمی پژوهشی پژوهش‌سراها به دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

محمدمهدی کاظمی در گفت‌وگو با پانا اظهار کرد: «‌‌‌توجه به دانش‌‌آموزان نخبه و توجه به پژوهش، نوآوری و خلاقیت مورد تاکید سند تحول است و ما به‌عنوان خادم دانش‌آموزان باید این فرصت را فراهم کنیم تا این خلاقیت و استعداد دانش‌آموزان به محصول تبدیل شود و زمینه رفع مشکلات کشور را فراهم کند.»

 

کاظمی با بیان اینکه این فرصت را باید نظام تعلیم و تربیت ‌فراهم کند، گفت: «‌همه بخش‌های آموزش و پرورش ‌وظیفه دارند از بستر پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و مسابقات و جشنواره‌های مختلف، این بستر را فراهم کنند تا دانش‌‌آموزان توانمندی خود ر‌ا بروز دهند. پژوهش‌سراها فرصتی هستند که در آن هم ایده‌های دانش‌آموزان توسعه پیدا می‌کند و هم ایده آن‌ها به محصول تبدیل خواهد شد.»

 

وی از فعالیت ‌۶۹۳ پژوهش‌سرا در کشور خبر داد و گفت: «اخیرا با بنیاد ملی نخبگان هم تفاهم‌نامه‌ای امضا کردیم که برای دانش‌آموزانی که در پژوهش‌سرا فعالیت دارند گرنت پژوهشی ‌در نظر بگیرند و از دانش‌آموزان نخبه حمایت کنند.»

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: «‌رتبه‌های برتر جشنواره خوارزمی و رتبه‌های برتر ملی در مسابقات علمی پژوهشی پژوهسراهای دانش‌آموزی می‌توانند بدون کنکور براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه فرهنگیان جذب شوند.»

 
 
 

منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1529 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان فرزندان برتر
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم