سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

اعلام نحوه شرکت فرهنگیان و دانش‌آموزان در طرح ملی مسطورا در ماه مبارک رمضان‌ کد مطلب : 15879 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

اعلام نحوه شرکت فرهنگیان و دانش‌آموزان در طرح ملی مسطورا در ماه مبارک رمضان‌

6 آزمون فرایندی برای 5 محتوا در نظر گرفته شده است و یک هفته بعد از عید فطر، آزمون نهایی گرفته می‌شود .
تاریخ خبر 1402/12/20

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش نحوه شرکت در طرح ملی مسطورا در ماه مبارک رمضان را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی‌ معاونت پرورشی و فرهنگی، میکائیل باقری مدیرکل قرآن، عترت و نماز در جلسه‌ای با موضوع تبیین طرح ملی مسطورا که به صورت مجازی با حضور روسای ادارات قرآن، عترت و نماز، مدیران دارالقرآن الکریم و کارشناسان قرآن، عترت و نماز نواحی، مناطق و شهرستان‌ها برگزار شد اظهار کرد: عملیات هم‌افزای ماه مبارک رمضان با عنوان طرح ملی مسطورا برگزار می‌شود. این طرح سطر سطر زندگی‌ با آیات قرآن است که به صورت هدفمند برای ۳ سال آینده ترسیم می‌شود و رسانه ملی نیز پای کار اجرای این طرح خواهد بود.

 

وی افزود: یکی از دغدغه‌ها و‌ منویات مقام معظم رهبری درباره قرآن، تبیین آیات و انس با قرآن است. لذا در این راستا این طرح اجرا می‌شود. این طرح با یک کار پژوهشی ۶ ماهه آغاز ‌و با بررسی فرمایشات امام راحل (ره)، مقام معظم رهبری و سایر بزرگان ۱۵۰ آیه کاربردی انتخاب شد.

 

باقری اضافه کرد: در یک پایش مجدد ۳۰ آیه از ۳۰ جزء قرآن انتخاب شده است که گفتمان‌سازی و آشتی با قرآن، حفظ الفاظ این آیات، کاربردی شدن آیات قرآن در زندگی افراد از جمله اهداف اجرای این طرح است.

 

وی درباره نحوه اجرای طرح مسطورا گفت: برای این کار محتوای گوناگونی برای فرهنگیان در سامانه نورینو و برای دانش‌آموزان از طریق شبکه شاد آماده شده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح دو کار عمده مورد تاکید است؛ باید عامل چیزی باشیم که خود عامل آن باشیم. لذا لازم است خود و خانواده خود آیات را حفظ کنیم‌. همچنین اشراف خوبی از محتوای آیات داشته باشیم و آنان را در زندگی خود کاربردی کنیم.

وی افزود: مشوق‌هایی برای خانواده‌های مدیران دارالقرآن‌ها، کارشناسان قرآن، عترت و نماز همچنین همکاران‌مان در نظر گرفتیم تا در نهایت و پایان طرح، معدل هر خانواده را احصا و به برگزیدگان سفر زیارتی مشهد و هدایای مادی و معنوی اعطا کنیم.

 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز طرح مسطورا را تنها طرح محوری و اولویت‌دار وزیر آموزش و پرورش در ایام پیش رو دانست و گفت: ۲۵۰۰ بروشور در سطح کشور با همت سازمان تبلیغات توزیع شده است که با کمک مدیران دارالقرآن‌ها، در اختیار دانش‌آموزانی قرار می‌گیرد که از طریق فضای مجازی متوجه اجرای این طرح نشده‌اند. همچنین در بستر نورینو فرایند ثبت‌نام، دریافت محتوا و آزمون مهیا شده است.

باقری اظهار کرد: ۶ آزمون فرایندی برای ۵ محتوا در نظر گرفته شده است. همچنین یک هفته بعد از عید فطر، آزمون نهایی گرفته می‌شود و در یک قرعه‌کشی افراد برتر انتخاب می‌شوند.

وی ادامه داد: برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی به عنوان تکالیف عیدانه آنان در کانال دانش‌آموزان دوره ابتدایی، محتوا به صورت روزانه بارگذاری می‌شود و آزمون در سامانه نورینو برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: برای فرهنگیان نیز دوره ضمن خدمت طراحی شده است تا معلمان در سامانه ltms ثبت‌نام و محتوا را دریافت کنند. آزمون فرایندی و نهایی برای این افراد در سامانه مذکور نیز برگزار می‌شود.

۲۰ فروردین همزمان با ۲۸ ماه مبارک رمضان بزرگترین محفل انس با قرآن برگزار می‌شود

باقری توضیح داد: فایل پی دی اف کتاب مسطورا در کانال بارگذاری می‌شود و مدارس، مدیران و مناطق ‌‌‌‌‌‌‌‌موفق مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی در پایان نیز خبر داد ۲۰ فروردین همزمان با ۲۸ ماه مبارک رمضان بزرگترین محفل انس با قرآن برگزار می‌شود که لازم است مقدمات اجرایی‌سازی این امر نیز مهیا شود.

 

منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1732 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم