سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

افزایش 220 درصدی رتبه‌های برتر کنکور توسط دانش‌آموزان مناطق محروم کد مطلب : 15924 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

افزایش 220 درصدی رتبه‌های برتر کنکور توسط دانش‌آموزان مناطق محروم

نتایج کنکور، نشان می‌دهد تغییرات انجام‌شده، آن را به عدالت آموزشی نزدیک‌تر کرده است.
تاریخ خبر 1403/01/07

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: نتایج کنکور، نشان می‌دهد تغییرات انجام‌شده آن را به عدالت آموزشی نزدیک‌تر کرده است چرا که در استان‌های محروم، رتبه‌های زیر ۱۰۰ بین ۱۵۰ تا ۲۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ محمدمهدی کاظمی در جمع دانش‌آموزان پایگاه مطالعاتی نوروزی آیت‌الله ادیب ناحیه ۴ شهر اصفهان ضمن تبریک آغاز سال جدید و ایام ماه مبارک رمضان اظهار کرد: نتایج کنکور، نشان می‌دهد تغییرات انجام‌شده آن را به عدالت آموزشی نزدیک‌تر کرده است. چرا که دانش‌آموزان‌مان در مناطق کمتربرخودار به رتبه‌های خوبی رسیدند و موفقیت‌های چشمگیری داشتند؛ برای مثال در استان‌های محروم رتبه‌های زیر ۱۰۰ بین ۱۵۰ تا ۲۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

کاظمی خاطرنشان کرد: از همکارانم در اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و نیز مدیریت آموزش و پرورش ناحیه ۴ که با فراهم کردن این فضا، فرصت مطالعه در محیطی امن و آرام را برای دانش‌آموزان فراهم کردند تشکر می‌کنم.

 

وی افزود: در ایام نوروز با توجه به رفت‌وآمدهای مکرری که وجود دارد و دید و بازدیدهایی که انجام می‌شود، حضور در پایگاه مطالعاتی می‌تواند فضای مناسبی را برای مطالعه و توجه به درس فراهم کند.

 

کاظمی بیان داشت: توصیۀ وزیر آموزش و پرورش به دانش‌آموزان همواره توجه به درس و ساحت علمی و فناوی در کنار توجه به 5 ساحت دیگر تربیتی است. چرا که اگر روح و بدن سالمی نداشته باشیم، نمی‌توانیم چندان به مسائل علمی توجه کنیم و این موضوع برای دختران دانش‌آموز که مادران فردای ایران اسلامی هستند از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: آینده ایران اسلامی با وجود شما دانش‌آموزان و باوری که نسبت به خودتان دارید، روشن است. سکان مسئولیت‌های مهم کشور، روزی به دست شما سپرده خواهد شد و باید مهارت‌های لازم برای این مسئولیت‌پذیری را در همین دوره کسب کنید.

وی توجه به دانش در کنار دیگر شایستگی‌ها را مسئولیت امروز دانش‌آموزان دانست و ابراز کرد: ما نیز به عنوان خدمتگزار شما وظیفه داریم فرصت مطلوب آموزشی و زمینۀ عدالت آموزشی را فراهم کنیم که تغییر سبک پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در نتیجۀ کنکور در همین راستا انجام شد.کاظمی اذعان کرد: نتایج کنکور، نشان می‌دهد تغییرات انجام شده آن را به عدالت آموزشی نزدیک‌تر کرده است، چرا که دانش‌آموزانمان در مناطق کم‌تربرخودار به رتبه‌های خوبی رسیدند و موفقیت‌های چشمگیری داشتند؛ برای مثال در استان‌های محروم رتبه‌های زیر ۱۰۰ بین ۱۵۰ درصد تا ۲۲۰ درصد افزایش پیدا کرده، همچنین در کنکور اخیر منطقه‌ای که تاکنون قبولی رشتۀ پزشکی نداشته، به این موفقیت رسیده است.

 

معاون آموزش متوسطۀ وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در پویش جهاد علمی زمینۀ آموزش آنلاین بهترین دبیران تهران را که در دبیرستان ماندگار البرز مشغول تدریس هستند، فراهم کردیم؛ این طرح در سال گذشته منحصر به دانش‌آموزان پایه‌های دوازدهم و یادزهم مدارس شبانه‌روزی بود اما امسال امکان دسترسی به این محتواها برای تمامی دانش‌آموزان فراهم شده است.وی خاطرنشان کرد: امیدوارم دانش‌آموزان بتوانند از این فضای مناسب و مباحث مختلف علمی و مشاوره‌ای درنظر گرفته شده، نهایت استفاده را ببرند و در کنار آن به مباجث اعتقادی نیز توجه داشته باشند چرا که توکل به خداوند متعال، امیدآفرین است و ما را به موفقیت می‌رساند.

 

منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1886 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان فرزندان برتر
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم