سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می شود کد مطلب : 7178 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می شود

پنجمین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با رویکرد فناورانه و خلاقیت محور برگزار می شود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

انتخاب رشتۀ درست با راهنمای درست
حالا که کارنامه‌های کنکور اومده، قبل از هر مشاور و نرم‌افزار انتخاب رشته‌ای، به راهنمای انتخاب رشته سر بزن تا هر چی لازمه بدونی رو یاد بگیری. اینجا کلیک کن!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر سلطانی‌نژاد، رئیس کمیته علمی پنجمین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای برگزاری این المپیاد در سال تحصیلی 99-1398 خبر داد و گفت: پنجمین دوره این المپیاد به همت مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان و با همکاری سایر بخش‌های وزارت آموزش و پروش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

وی علم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را از حوزه‌های پرکاربرد درمان بیماری‌ها در جهان برشمرد و اظهار کرد: این علم با سرعت زیادی در حال شکستن مرزهای دانش است و حرکت شتابان و علمی کشور در این زمینه همگام با دنیا، در گرو شکوفایی علمی استعدادها و شناسایی دانش‌آموزان جوان و مستعد کشور است. حمایت، تقویت و آموزش‌های مبتنی بر خلاقیت و مهارت به منظور ارتقای سطح دانش‌آموزان، تاثیر بسزایی در نیل به این هدف خواهد داشت.

سلطانی‌نژاد یکی از اهداف اصلی برگزاری پنجمین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی را تربیت و هدایت دانش‌پژوهان به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم در آینده‌ای نزدیک دانست و ادامه داد: این رویداد تلاش دارد تا با تمرکز بر زیست‌بوم فناوری و نوآوری، اندیشه اجرای پروژه‌های محصول‌محور در دانشگاه‌ها را در ذهن بپروراند و آموزش‌های افراد منطبق با نیازهای محصولات فناورانه در کشور صورت گیرد.

رئیس کمیته علمی المپیاد با اشاره به منابع این دوره از المپیاد، گفت: در بازنگری منابع المپیادی در کمیته علمی المپیاد منابع این رقابت علمی کتب "زیست‌شناسی سال دهم و یازدهم رشته علوم تجربی"، "فیزیک سال دهم و یازدهم رشته ریاضی- فیزیک"، " شیمی سال دهم و یازدهم رشته علوم تجربی"، "آمار سال یازدهم رشته ریاضی- فیزیک"، "کتابچه تکمیلی سلول‌های بنیادی"، "سلول‌های بنیادی بزرگسالان-دکتر حسین بهاروند- 1398" ، "مهندسی بافت و روش­‌های آزمایشگاهی- دکتر حسین بهاروند- 1398"، "تمایز سلول‌های بنیادی- دکتر حسین بهاروند- 1398"، سلول‌های بنیادی بافتی- دکتر حسین بهاروند- 1398"، " Essential cell biology نوشته Robert Lanza"، "کتاب Essential cell biology نوشته Bruce Albert" و "Business Model Generation نوشته Alexander Osterwalder and Yves Pigneur" انتخاب شدند.

وی با بیان این که ثبت نام پنجمین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اواخر آذر ماه خواهد بود و نیمه اول بهمن ماه هم آزمون مرحله اول برگزار خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که منتخبین این المپیاد با استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و همکاری مشترک با مراکز تحقیقاتی معتبر بتوانند با پروراندن ایده‌های کاربردی در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی نقش موثری در کارآفرینی و سرعت توسعه کشور داشته باشند.


منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1452 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته میم  class=
  class=
رایان کلاس  class=
مدرسه علامه حلی  class=
جشنواره زنگ کرونا  class=
رایان کلاس  class=

المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار می شود

پنجمین المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با رویکرد فناورانه و خلاقیت محور برگزار می شود.