سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

امکان مهمان شدن دانش آموزان در امتحانات پایه نهم و دوازدهم کد مطلب : 7808 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

امکان مهمان شدن دانش آموزان در امتحانات پایه نهم و دوازدهم

طبق اعلام آموزش و پرورش، دانش آموزان در امتحانات خرداد ماه برای پایه نهم و دوازدهم می توانند حوزه امتحانی خود را تغییر دهند.
تاریخ خبر 1399/03/13

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

امکان مهمان شدن دانش آموزان در امتحانات پایه نهم و دوازدهمبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، مهمان شدن دانش‌آموزان در امتحانات پایه دوازدهم بلامانع است.

در نامه دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در این‌باره آمده است:‌ با توجه به شرایط ناشی از ویروس کرونا در کشور، مهمان شدن دانش‌آموزان پایه دوازدهم شاخه نظری در امتحانات پایانی نوبت دوم با رعایت مفاد تبصره‌های یک و دو ماده 55 آیین‌نامه آموزشی دوره دوم متوسطه روزانه و دانش‌آموزان پایه نهم با رعایت مفاد ماده 17 آیین نامه ارزشیابی تحصیلی تربیتی دوره اول متوسطه در ارزشیابی نوبت دوم سال تحصیلی جاری "خرداد 99" بلامانع است.

در همین رابطه حسین ریاحی‌نژاد مدیر کمیسیون مقررات شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: آئین‌نامه آموزشی این اجازه را می‌داد که دانش‌آموزان در امتحانات شهریور و دی ماه بتوانند در مدرسه‌ای نزدیک به محل سکونت خود امتحان دهند اما این اجازه برای امتحانات خرداد وجود نداشت؛ به دلیل شرایط کرونایی کشور سعی کردیم موضوع را منعطف کنیم و این اجازه صادر شد تا دانش‌آموزان در امتحانات خرداد ماه هم بتوانند در نزدیکترین مدرسه به محل سکونت امتحان بدهند.

وی افزود: این امکان برای دانش‌آموزان پایه نهم و دوازدهم فراهم است اما مدرسه مبدا حتماً باید گواهی و فرمی که حاوی مشخصات دانش‌آموز است به مدرسه مقصد ارسال کند.

ریاحی‌نژاد با اشاره به اینکه هم دانش‌آموز می‌تواند تقاضای تغییر حوزه امتحانی را داشته باشد و هم آموزش و پرورش می‌تواند پس از بررسی این کار را انجام دهد، گفت: امکان تغییر حوزه امتحانی در مدارس شبانه‌روزی نیز فراهم است تا دانش‌آموزان بتوانند در حوزه‌های امتحانی نزدیک به محل سکونت خود مهمان شوند تا دیگر نیازی به اسکان آنها نباشد.

 امتحانات دانش‌‌آموزان پایه نهم که به شیوه مدرسه‌ای برگزار می‌شود،‌آغاز شده است و امتحانات نهایی از روز شنبه 17 خرداد آغاز می‌شود.

سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم در دو بخش تنظیم می‌شود:

1. از 80 درصد محتوای کتاب‌های درسی که تا پایان بهمن ماه به صورت حضوری تدریس شده است 16 نمره سوال طراحی می‌شود که دانش‌آموزان ملزم هستند به تمام سوالات پاسخ دهند.

2.برای 4 نمره باقیمانده دو نوع سوال هم سطح طراحی می‌شود. نوع اول از 20 درصدی که به صورت غیرحضوری از طریق شبکه‌های تلویزیونی، ابتکارات دبیران و شبکه شاد تدریس شده و نوع دوم از محتوای 80 درصد قبلی که تدریس حضوری شده است، در این بخش دانش‌آموزان اختیار دارند که برای کسب 4 نمره سوالاتی را که آمادگی بیشتری دارند انتخاب کرده و پاسخ دهند.


منبع: خبرگزاری تسنیمنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1578 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

امکان مهمان شدن دانش آموزان در امتحانات پایه نهم و دوازدهم

طبق اعلام آموزش و پرورش، دانش آموزان در امتحانات خرداد ماه برای پایه نهم و دوازدهم می توانند حوزه امتحانی خود را تغییر دهند.