سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 را چگونه انجام دهیم؟ کد مطلب : 12835 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 را چگونه انجام دهیم؟

انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1401 از عصر دوشنبه_ هفدهم مردادماه_ تا شنبه _بیست و دوم مردادماه_ در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org در دسترس قرار خواهد گرفت.
تاریخ خبر 1401/05/14

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، انسان در مسیر زندگی خود با چالش‌های فراوانی روبه‌رو می‌شود که در برخی از آن‌ها انتخاب‌های سرنوشت‌سازی وجود دارد. یکی از چالش‌های پیش‌روی هر انسانی انتخاب رشته تحصیلی و شغل مناسب است که در آینده فرد بسیار تأثیر گذار است؛ این روزها با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ به مرحله انتخاب رشته کنکور رسیده‌ایم که برای تمام داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و سرنوشت‌ساز است.

 

انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱ چگونه است؟

داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۱ برای انتخاب رشته ابتدا باید به درگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند. در ابتدا باید کارنامه و دفترچه راهنمای انتخاب رشته توسط داوطلبان از درگاه اطلاع‌رسانی سایت سنجش دریافت شود و سپس براساس رتبه و نمره کل هر زیرگروه مربوط به رشته موردنظرشان، کد رشته مورد علاقه خود را انتخاب و در فرم پیش‌نویسی که در انتهای دفترچه قرار دارد، بر اساس علاقه، شرایط و ضوابط وارد کنند.

 

نکات مهم انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

در این مرحله هر داوطلب می‌تواند ۱۵۰ کد رشته محل را از تمام دوره‌های مجاز به انتخاب و تمام رشته‌هایی که صرفاً با سوابق تحصیلی پذیرش می‌شود را انتخاب کند.

افرادی که در آزمون سراسری ۱۴۰۱ ثبت‌نام نکرده‌اند نیز می‌توانند در رشته‌هایی که صرفاً با سوابق تحصیلی پذیرش می‌شود، ثبت‌نام کنند.

در وارد کردن کد رشته ترتیب مهم است و هر داوطلب باید بر اساس علاقه، موقعیت جغرافیایی، شرایط دانشگاه و توان مالی رشته‌های مد نظر خود را اولویت‌بندی کند.

انتخاب چهار رشته پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در همین فرم انجام می‌شود.

توصیه می‌شود، پیش از تکمیل نهایی فرم حتماً با خانواده یا مشاور تحصیلی خود مشورت کنید؛ علاوه بر آن می‌توانید با مراجعه به بخش انتخاب رشته مجازی که در صفحه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار دارد، شانس قبولی در هر رشته را محاسبه کنید.

توصیه می‌شود که انتخاب رشته را در با دقت و مدیریت زمان انجام دهید و وارد کردن کد رشته را به روزها و ساعات پایانی موکول نکنید.

کاربران تا زمانی که به اینترنت متصل هستند و یا صفحه مرورگرشان باز است، می‌توانند نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

پس از درج کد رشته محل‌های نهایی شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و بررسی نهایی آن‌ها، رسید ۱۵ رقمی برای شما ارسال می‌شود.

توجه داشته‌باشید که اطلاعات فردی، رسید انتخاب رشته و کد رهگیری را نباید در اختیار کسی قرار دهید.

 

دانلود ویژه‌نامه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

سازمان سنجش نسب به «ویژه‌نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۱» را منتشر کرد؛ شما می‌توانید این ویژه‌نامه را از اینجا دانلود کنید.

 

زمان انتشار دفترچه راهنمای کنکور ۱۴۰۱

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۱ جمعه _چهاردهم مردادماه_ منتشر می‌شود.

 

 

زمان انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۱

زمان انتخاب رشته داوطلبان از عصر دوشنبه_ هفدهم مردادماه_ تا شنبه _بیست و دوم مردادماه_ خواهد بود؛ ضمن اینکه سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی نیز روز پنجشنبه _سیزدهم مردادماه_ فعال خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایمنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1374 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

لیست رشته های علوم انسانی
لیست رشته های علوم ریاضی
لیست رشته های علوم تجربی
دبیرستان دخترانه پیمانه ثنا
لندینگ
مقاله
فرصت دیده شدن مدارس تهران