سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بارم‌بندی دروس امتحانی دانش‌آموزان اعلام شد کد مطلب : 11087 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بارم‌بندی دروس امتحانی دانش‌آموزان اعلام شد

سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بارم بندی پیشنهادی تمام دروس دوره‌های مختلف تحصیلی دانش آموزان در سال 1401-1400 را اعلام کرد.
تاریخ خبر 1400/09/30

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، دفتر تألیف کتاب‌های درسی آموزش عمومی و متوسطه نظری بارم‌بندی پیشنهادی کلیه دروس در نوبت اول و دوم دوره‌های مختلف تحصیلی(سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰) شامل پایه ششم ابتدایی، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه نظری و رشته علوم و معارف اسلامی را اعلام کرد.

 

بارم‌بندی دروس امتحانی دانش‌آموزان

 

این متن پیشنهادی بارم‌بندی با امضای دکترحسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به مرکزسنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش ارسال شده و آن مرکز پس از انجام تمهیدات لازم، این بارم‌بندی را به دبیرخانه‌های استانی و ادارت کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ می‌کند تا دبیران، مدیران و مسئولان آموزشی جهت بودجه‌بندی سوالات امتحانات از آن استفاده کنند.

در این بارم‌بندی، دوره ابتدایی پایه ششم (ارزشیابی پایه‌های تحصیلی اول تا پنجم توصیفی می‌باشد) شامل ۱۰ درس آموزش قرآن، هدیه های آسمان، تربیت بدنی، فارسی، ریاضی، علوم تجربی، هنر، مطالعات اجتماعی، تفکر و پژوهش و کار و فناوری می‌شود.

بیشتر بخوانید: جزئیات و نحوه ارزشیابی تحصیلی دانش‌آموزان

دوره متوسطه اول(هفتم، هشتم، نهم) شامل ۱۳ درس قرآن پیام های آسمان، عربی، زبان و قرآن فارسی و نگارش مطالعات اجتماعی، ریاضی، علوم تجربی، تربیت بدنی و سلامت، تفکر و سبک زندگی، زبان انگلیسی، هنر، آمادگی دفاعی و کار و فناوری می‌شود.

بارم‌بندی دوره دوم متوسطه؛ پایه دهم ۱۹ درس، پایه یازدهم ۱۶ درس و پایه دوازدهم نیز ۱۶ درس را شامل می شود. فارسی، نگارش، عربی، دین و زندگی، منطق، زبان انگلیسی، جغرافیای ایران و استان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، اقتصاد، هنر، تربیت بدنی، تفکر و سواد رسانه ای، کارگاه کارآفرینی و تولید، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضی و آمار، آزمایشگاه علوم، و غیره تعدادی از این دروس است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، فهرست کامل بارم‌بندی دروس برای امتحانات سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از اینجا قابل استفاده است.


منبع: خبرگزاری ایسنامطالب مشابه ومورد توجه بازدیدکنندگان
» جزئیات و نحوه ارزشیابی تحصیلی دانش‌آموزان

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1954 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
مدرسه مجازی کلاسیکو
دبیرستان خاتم
انتخاب رشته نهم