سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه با ظرفیت صددرصدی کلاس‌های درس نخواهد بود کد مطلب : 10977 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه با ظرفیت صددرصدی کلاس‌های درس نخواهد بود

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه با ظرفیت صد در صدی کلاس‌های درس نخواهد بود.
تاریخ خبر 1400/08/27

. . . . . . . . . . . . .

بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه به گزارش تیزلند، آذر کیوان امیرپور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل با اشاره به بازگشایی مدارس روستایی و کارگاه‌های هنرستان‌های استان از ابتدای ماه مهر امسال، اظهار کرد: مدارس متوسطه دوم (دبیرستان‌ها) نیز از ۱۵ آبان‌ماه بازگشایی شدند و بنا به مصوبه ستاد ملی کرونا مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول(دوره راهنمایی) از یکم آذرماه بازگشایی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه مقاطع تحصیلی استان از ابتدای مهر امسال به‌صورت پلکانی بازگشایی شده است، ادامه داد: گزارش مبتلایان در سامانه‌های "مراقبت از مدرسه" و "مراقبت از کرونا" از سوی مسئولان مدرسه ثبت می‌شود و اگر کوچک‌ترین موردی از علائم بیماری مانند تب و یا حتی بیماری آنفلوانزا و… در کلاس مشاهده شود، آن کلاس دوهفته تعطیل می‌شود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، خاطرنشان کرد: تاکنون با مشاهده کوچک‌ترین علائم و موارد ابتلای دانش‌آموزی به بیماری، کلاس درس را برای دوهفته تعطیل کرده‌ایم و نسبت به جمعیتی که در استان وجود دارد تا این لحظه مورد خاصی نداشتیم. آمار قابل‌توجهی که باعث نگرانی شود وجود نداشته ضمن اینکه اولیا و همکاران دغدغه‌مند هستند و کوچک‌ترین مورد را رصد و پیگیری می‌کنند.

امیرپور با اشاره به اینکه مدیران برای بازگشایی مدارس باید فرم خوداظهاری ارائه کنند، ابراز کرد: در این فرم همه آیتم‌های ایمنی مدارس و دانش‌آموزان از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، تهویه هوا و … وجود دارد و مدیران باید بادقت نظر این‌ها را تکمیل کرده، اعمال‌نظر و کنترل کنند.

وی اضافه کرد: اگر مدیری فرم خوداظهاری را تکمیل و به اداره آموزش پرورش ارائه کرد و مورد تأیید آموزش‌وپرورش قرار گرفت، مدرسه مجوز بازگشایی دریافت می‌کند ازاین‌رو همه مدارسی که باز می‌شوند با مجوز آموزش‌وپرورش است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان درباره آخرین آمار واکسیناسیون معلمان و دانش‌آموزان استان اصفهان، تصریح کرد: نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت معلمان استان از شهریورماه تاکنون در برابر کرونا واکسینه شدند و از مهرماه تاکنون ۳۷۰ هزار نفر از دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم (۱۲ تا ۱۸ سال) استان دوز اول را دریافت کردند.

امیرپور وضعیت واکسیناسیون دانش‌آموزان را خوب ارزیابی کرد و افزود: امید است ۱۵ درصد جمعیت باقیمانده دانش‌آموزان این مقاطع نیز برای دریافت واکسن مراجعه کنند تا واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی آنان را در برابر کرونا شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه با ظرفیت صددرصدی کلاس‌های درس نخواهد بود، تاکید کرد: اگر کلاسی ۳۰ نفر دانش‌آموز داشته باشد دانش‌آموزان به دو گروه ۱۵ نفره تقسیم شده و یک روز گروه اول و روز بعد گروه دوم در کلاس حضور می‌یابند.


منبع: خبرگزاری پانا


مطالب مرتبط::
» منع مدارس جهت «اعمال محدودیت» و «شرط واکسن» برای دانش‌آموزان
» جزئیات بازگشایی مدارس از فردا؛ حضور در مدرسه اجباری است؟
» حضور همه دانش‌آموزان در مدارس از یکم آذر الزامی شد
» الزامات بازگشایی مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه از اول آذر
» تشریح الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه
» چگونگی بازگشایی مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه
» اعلام جزئیات پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی مدارس
» چگونگی برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارسی که مجوز بازگشایی ندارند
» تکلیف بازگشایی مدارس ابتدایی مشخص شد
» بازگشایی مدارس متوسطه دوم از امروز(شنبه 15ابان)
» زمان بازگشایی مدارس تغییر نمی‌کند
» بازگشایی حضوری،آنلاین و ترکیبی مدارس
» کدام مدارس بازگشایی می‌شوند؟
» زمان دقیق بازگشایی مدارس
» آغاز ثبت‌نام سرویس‌ مدارس در مناطقی که مدارس بازگشایی شده‌اند
» بازگشایی مدارس متوسطه دوم از 15 آبان و متوسطه اول از اول آذر

مطالب مشابه ومورد توجه بازدیدکنندگان
» الزامات بازگشایی مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه از اول آذر

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1186 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مقاله داخل سایت
معرفی سایت
آزمون های دانش آموزی