سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

بازگشت 35هزار دانش‌آموز تحت پوشش بهزیستی به کلاس درس در روزهای آینده کد مطلب : 14522 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

بازگشت 35هزار دانش‌آموز تحت پوشش بهزیستی به کلاس درس در روزهای آینده

9 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد که شناسایی و جذب شده‌ بودند در مدارس کشور تقسیم شدند.
تاریخ خبر 1402/08/27

. . . . . . . . . . . . .

9 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد که شناسایی و جذب شده‌ بودند در مدارس کشور تقسیم شدند

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، مدیرکل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش از بازگشت 9 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) و 35 هزار دانش‌آموز تحت پوشش سازمان بهزیستی به کلاس درس خبر داد.

محمد محمدی در گفت‌وگو با پانا با بیان این‌که سامانه شهید‌محمودوند (‌شناسایی بازماندگان از تحصیل) ‌به‌روز شده است،‌ گفت: «در بحث شناسایی و جذب بازماندگان از تحصیل، امسال نسبت به اول مهر سال گذشته شاهد کاهش فوق‌العاده محسوسی در تعداد بازماندگان بوده‌ایم و به لطف خدا سه سناریو مورد نظر در این‌ باره عملی شده است.»

مدیرکل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش در توضیح عملی‌شدن سناریوهای جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل گفت: «تفاهم‌نامه ملی با کمیته امداد امام خمینی (ره) در این خصوص عملیاتی شد و پس از برگزاری جلسات متعدد با معاونان ابتدایی استان‌ها و مناطق و همچنین معاونان فرهنگی کمیته امداد استان و مناطق مختلف، 9 هزار دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد که شناسایی و جذب شده‌ بودند در مدارس کشور تقسیم شدند.»

وی در ادامه با اشاره به این‌که یکی دیگر از سناریوهای جذب، تفاهم‌نامه‌ای است که با سازمان بهزیستی منعقد شده است، تصریح کرد: «این سناریو نیز نهایی شده است که ان‌شالله در همین هفته روند بازگرداندن آن‌ها به مدرسه عملی خواهد شد.»

محمدی افزود: «آمار دانش‌آموزان مشترک مابین وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی تقریبا بالغ بر 35 هزار نفر است که در دسته‌های مختلف مانند دانش‌آموزان توان‌یاب، بد سرپرست و... قرار می‌گیرند که روند تقسیم آن‌ها در مدارس در حال انجام است و ان‌شالله چند روز آینده به سر کلاس باز می‌گردند.»

مدیرکل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش با یادآور‌شدن این موضوع که نشست‌ها و جلسات متعددی بین مسئولان وزارت آموزش و پرورش و وزارت دادگستری نیز برگزار شده است، بیان کرد: «این جلسه‌ها در راستای حل مشکلات دانش‌آموزانی است که مشکل هویتی دارند، همچنین موضوع دانش‌آموزانی که در شرایط خاص قرار دارند ‌یا خانواده‌ها در شرایط خاص است و برای تحصیل فرزند نیاز به رای قضایی است نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ان‌شالله هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف خواهد شد.»

وی اضافه کرد: «علاوه بر تمامی موارد ذکر شده تفاهم‌نامه‌ای هم با سازمان ثبت‌احوال برای دسترسی آنلاین لحظه‌ای به اطلاعات، آدرس و وضعیت کودکان ایرانی منعقد شده است. با این اقدامات بیش از ۵۰ درصد مشکلات پیش روی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به صورت تحقیقی - عملیاتی بر‌طرف شده است.»

مدیرکل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آخرین آمار دانش‌آموزانی که به کلاس درس بازگشته‌اند به چه میزان است، اظهار کرد: «هنوز آمار به دلیل عملی نشدن چند سناریوی دیگر تکمیل نشده است، ان‌شالله طی چند روز آینده آمار نهایی در اختیار رسانه‌ها و افکار عمومی قرار خواهد گرفت.»


منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1887 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته دبیرستان
علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم