سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

برای بهبود کیفیت یادگیری نیاز به همکاری خانواده ها داریم کد مطلب : 8472 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برای بهبود کیفیت یادگیری نیاز به همکاری خانواده ها داریم

معاون آموزش ابتدایی با حضور در استودیو خبری، تحلیلی و تصویری نگاه گفت: در آموزش مجازی ایجاد یک ارتباط معنی دار در یادگیری مفاهیم پایه برای دانش آموزان مقطع ابتدایی یک چالش جدی است که برای بهبود کیفیت یادگیری مخصوصا در دانش آموزان کلاس اولی به همکاری خانواده ها نیاز داریم.
تاریخ خبر 1399/08/06

ارتباط موثر والدین با فرزندن
پیشنهاد ویژه: بسیاری از مشکلاتی که با فرزندانمان داریم در واقع به دلیل عدم آگاهی ما پدرها و مادرها از اصول و قوانین ارتباط موثر با فرزندانمان ایجاد شده‌اند. تیزلند دیدن بستۀ آموزشی ارتباط با فرزندان را به شما والدین عزیز توصیه می‌کند.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رضوان حکیم زاده با حضور در استودیو نگاه در خصوص سطح یادگیری دانش آموزان دوران ابتدایی مخصوصا کلاس اولی‌ها در آموزش‌های مجازی اظهار کرد: آموزش مجازی در دنیا از سال‌ها قبل شروع شده اما خاستگاه این آموزش عمدتا آموزش‌های بزرگسالان بوده است و برای کودکان چندان کاربردی ندارد.

وی افزود: در کشورهای مختلف دنیا از فناوری‌های نوین، بیشتر برای غنی‌سازی محیط یادگیری مثل طراحی کتاب‌های دیجیتال و مدارس هوشمند استفاده می‌شود اما اینکه آموزش مجازی به طور کلی جایگزین آموزش حضوری شود برای کودکان مخصوصا سال اولی‌ها یک چالش جدی است.

معاون آموزش ابتدایی تصریح کرد: کودکان در مدرسه از طریق تعامل با معلم و سایر همکلاسان در جنبه‌های مختلف اجتماعی رشد پیدا می‌کنند. از طرف دیگر برای دانش آموزان سال اول دبستان، ایجاد یک ارتباط معنی‌دار در یادگیری مفاهیم پایه‌ای خواندن، نوشتن و حساب کردن یک چالش جدی است به همین دلیل در بازگشایی مدارس در اکثر کشورهای دنیا، شروع زمان مدارس از ابتدایی شروع می‌شود.

حکیم زاده گفت: در دوره ابتدایی دانش آموزان مهارت محور هستند و از طریق عملی یا دست ورزی آموزش می‌بینند و آموزش مجازی به دلیل اینکه توانایی آموزش‌های مهارت محور را ندارد و نمی‌تواند مهارت‌های عملی را به خوبی آموزش دهد؛ برای این دانش آموزان یک چالش جدی است.

شایان ذکر است؛ حکیم زاده در این گفتگو به نکاتی همچون ارزیابی یادگیری دانش آموزان دوره ابتدایی از اسفند تا خرداد سال قبل، برنامه ریزی برای مقطع ابتدایی در سال تحصیلی 1400-1399 ، راهکارهای یادگیری بهتر و چگونگی آموزش دانش آموزان کلاس اول ابتدایی در فضای مجازی و نقش والدین در شرایط جدید آموزش اشاره کرد.

 


منبع: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورشنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1579 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

  class=
وبینار خلاصه نویسی  class=
مدارس سلام  class=
جشنواره زنگ کرونا  class=
علامه طباطبایی  class=

برای بهبود کیفیت یادگیری نیاز به همکاری خانواده ها داریم

معاون آموزش ابتدایی با حضور در استودیو خبری، تحلیلی و تصویری نگاه گفت: در آموزش مجازی ایجاد یک ارتباط معنی دار در یادگیری مفاهیم پایه برای دانش آموزان مقطع ابتدایی یک چالش جدی است که برای بهبود کیفیت یادگیری مخصوصا در دانش آموزان کلاس اولی به همکاری خانواده ها نیاز داریم.