سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

برنامه آموزش و پرورش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کد مطلب : 12538 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برنامه آموزش و پرورش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

وزیر آموزش‌ و پرورش به‌مناسب آغاز اختتامیه‌های استانی یازدهمین دوره جشنواره نوجوان سالم پیامی صادر و برنامه‌های آموزش و پرورش را در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سه محور آموزشی، ترویجی و مراقبتی عنوان کرد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

برنامه آموزش و پرورش برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعیبه گزارش تیزلند، متن پیام یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش به‌مناسب آغاز اختتامیه‌های استانی یازدهمین دوره جشنواره نوجوان سالم به شرح زیر است:

«آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، اکنون بیش از هر زمان دیگری، موجب نگرانی مدارس و خانواده‌ها است. گسترش عوامل مخاطره‌آمیز تهدیدکننده سلامت روانی اجتماعی دانش‌آموزان، موجب شده محافظت از کودکان و نوجوانان در برابر آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، در کنار دیگر اولویت‌های تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان و بلکه جزء مهم‌ترین آن‌ها قرار گیرد.

شواهد نشان می‌دهد که فعالیت‌های ترویجی و فرهنگی، در کنار فعالیت‌های آموزشی و مراقبتی، از مهم‌ترین راهکارها برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سطح مدارس کشورها، شناخته‌ شده است که می‌تواند موجب ارتقای آگاهی عمومی و بهبود نگرش‌ها درزمینه عوامل مخاطره‌آمیز کودکان و نوجوانان و چگونگی محافظت از ایشان شود.

وزارت آموزش‌ و پرورش، با اعتقاد به این‌که مراقبت و محافظت از دانش‌آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی، یکی از رسالت‌های مهم نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور است، اهتمام ویژه‌ای در زمینه طراحی و اجرای برنامه‌های متنوع پیشگیرانه در سطح مدارس دارد که بسته کاملی از برنامه‌های مرتبط با راهکارهای معتبر و شناخته‌شده در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را در سه محور آموزشی، ترویجی و مراقبتی را شامل می‌شود.

جشنواره نوجوان سالم که هرساله باهدف ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر در مدارس کشور برگزار می‌گردد، از جمله فعالیت‌هایی است که در زیرمجموعه راهکار ترویج و پیشگیری، اجرا می‌شود و با همت مدارس، دانش آموزان و خانواده‌ها، در سال تحصیلی جاری، یازدهمین دوره آن نیز برگزارشده است.

جشنواره نوجوان سالم، با دارا بودن 3 محور خلاقیت‌های دانش‌آموزی، ابتکارات مدرسه‌ای و ابتکارات جامعه‌محور و نیز بیش از 20 رشته ارائه اثر، ظرفیت ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری در زمینه ترویج پیام‌های پیشگیرانه در سطح جامعه بزرگ مدارس، دانش‌آموزان و خانواده‌ها است که جا دارد نهادهای سیاست‌گذاری و اجرایی در زمینه پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، این ظرفیت را موردتوجه قرار داده و از آن استفاده کنند.

اکنون‌که جشنواره نوجوان سالم، باوجود شرایط ناشی از همه‌گیری بیماری کرونا، به راه خود ادامه داده و اختتامیه‌های استانی یازدهمین دوره آن از اردیبهشت‌ماه جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود، به‌تمامی دانش آموزان، همکاران فرهنگی و خانواده‌ها که در استمرار این تلاش جهادی برای محافظت از کودکان و نوجوان در برابر آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، مشارکت داشته‌اند، تبریک و خدا قوت می‌گویم و ضمن تشکر، اعلام می‌کنم که وزارت آموزش‌وپرورش در ادامه این جهاد، در کنار شماست و از تلاش‌های شما برای آموزش و ترویج پیام‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین کودکان و نوجوانان، حمایت می‌کند.»


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1965 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم