سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

برنامه تغذیه رایگان محصلان از اول مهر اجرا می‌شود کد مطلب : 12766 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برنامه تغذیه رایگان محصلان از اول مهر اجرا می‌شود

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: تلاش می‌کنیم از مهر 1401 تعداد 5 میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه تغذیه‌ رایگان شامل شیر، نان غنی شده با ویتامین دی و روی قرار گیرند.
تاریخ خبر 1401/05/02

. . . . . . . . . . . . .

برنامه تغذیه رایگان محصلان از اول مهر اجرا می‌شودبه گزارش تیزلند، صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در برنامه مجله علمی «روزنه» رادیو گفت‌وگو درباره پوشش تغذیه‌ای رایگان برای دانش‌آموزان، اظهار کرد: موضوع تغذیه دانش‌آموزان از سال 1389 تا به کنون از نظام تعلیم و تربیت حذف شده بود اما با پیگیری وزیر آموزش و پرورش و موافقت و همراهی سازمان برنامه و بودجه و معاون اول ریاست جمهوری، اعتبار خوبی برای تغذیه تصویب شد.

وی از تخصیص مبلغ هزار و 150 میلیارد تومان برای این موضوع خبر داد و افزود: با توجه به اینکه بخش زیادی از دانش‌آموزان یعنی حدود سه تا پنج میلیون دانش‌آموز در مناطق روستایی، عشایری، مرزی، حاشیه شهرها هستند و باید تحت پوشش این طرح قرار بگیرند لذا نیاز مالی ما بیشتر از مبلغ تخصیص داده شده است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در تلاش هستیم تا اجرای این طرح را به صورت مشارکتی با برخی نهادها از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و آستان قدس رضوی از مهرماه امسال شروع کنیم.

وی از اجرای پایلوت این طرح در استان سیستان و بلوچستان و استان البرز خبرداد و گفت: حدود 75 هزار دانش‌آموز را در طرح پایلوت تحت پوشش قرار دادیم.

ستاری‌فرد ادامه داد: از مهرماه امسال حداقل 3 تا 5 میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه تغذیه‌ای رایگان شامل شیر رایگان، نان غنی شده با ویتامین دی و روی قرار می‌گیرند و در کنار آن، توزیع ریزمغذی‌ها و مکمل یاری و آهن یاری را نیز به خصوص برای دختران دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اولویت ما دانش‌آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول و دانش‌آموزان مناطق عشایری، روستایی، مرزی و حواشی شهر هستند، گفت: طبق برآوردهایی که داشتیم به عدد 5 میلیون دانش‌آموز رسیدیم اما تحقق این عدد بستگی به پوشش اعتباری و پشتیبانی اشخاص حقیقی و حقوقی از طرح مذکور دارد.


منبع: خبرگزاری فارس


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1868 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

لیست رشته های علوم انسانی
لیست رشته های علوم ریاضی
لیست رشته های علوم تجربی
دبیرستان دخترانه پیمانه ثنا
لندینگ
مقاله
فرصت دیده شدن مدارس تهران