سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

برنامه‌های جبرانی برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه در تابستان کد مطلب : 12495 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برنامه‌های جبرانی برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه در تابستان

وزارت آموزش و پرورش برای جبران یادگیری دانش‌آموزان دوره ابتدایی و متوسطه در طول تابستان برنامه‌هایی را طراحی کرده است.
تاریخ خبر 1401/02/20

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند؛ محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در ایام کرونا که آموزش حضوری تعطیل شد، مناطق کم برخوردار در بحث عدالت آموزشی و ارائه آموزش مطلوب‌ با مشکل جدی مواجهه شدند و افت تحصیلی و فقر یادگیری در این مناطق محسوس‌تر بود.

وی گفت: باید بتوانیم ضمن دسترسی به آموزش، آموزش باکیفیت را برای همه دانش‌آموزان کشور، به‌خصوص مناطق محروم فراهم کنیم. به همین منظور در راستای عدالت آموزشی، پویشی راه‌اندازی شد تا در گام نخست این هدف‌گذاری برای آمادگی مطلوب‌تر و مناسب‌تر دانش‌آموزان در امتحانات نهایی و در پایه دوازدهم رشته‌های شاخه نظری اتفاق بیفتد که برنامه اجرایی آن در ماه رمضان اتفاق افتاد و در گام بعدی، سال تحصیلی آینده در یک برنامه‌ریزی بلندمدت‌، دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را تحت پوشش قرار خواهیم داد.

وی با اشاره به آموزش مکمل در تابستان امسال، گفت: با توجه به اینکه در شرایط کرونایی با افت یادگیری مواجه بودیم، برنامه‌هایی را پیش‌بینی کردیم تا دانش‌آموزانی که در دوران کرونا با افت تحصیلی مواجه شدند، دوره‌هایی را به‌عنوان آموزش مکمل از تیرماه 1401 با اولویت مناطق کم برخوردار، استان‌های مرزی و مناطق حاشیه‌ای برگزار کنیم و در این خصوص اعتباراتی هم پیش‌بینی شده است.

همچنین به گفته رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، در دوره اول ابتدایی برای دانش‌آموزانی که در دروس فارسی و ریاضی توصیف "نیازمند تلاش بیشتر" و "قابل قبول" و دوره دوم ابتدایی برای دانش‌آموزانی که در دروس علوم، فارسی و ریاضی توصیف "نیازمند تلاش بیشتر" و "قابل قبول" را کسب کنند، کلاس جبرانی برگزار خواهیم کرد.

در 6 پایه تحصیلی دوره ابتدایی 271 هزار و 477 دانش‌آموز در درس علوم، 544 هزار و 781 نفر در درس ریاضی و 359 هزار و 580 دانش‌آموز در درس فارسی باید در این کلاس‌های جبرانی شرکت کنند. بیشترین افت دانش‌آموزان دوره ابتدایی در درس ریاضی و فارسی است.

حکیم‌زاده درباره امتحانات دانش‌آموزان دوره ابتدایی نیز گفت: در دوره اول ابتدایی (پایه های اول-دوم-سوم) در دو درس فارسی و ریاضی و در دوره دوم ابتدایی (پایه‌های چهارم- پنجم) در دروس فارسی، ریاضی و علوم و پایه ششم در تمام دروس علاوه بر ابزارهای مختلف ارزشیابی کیفی-توصیفی، در پایان سال تحصیلی آزمون‌های کتبی برگزار می شود.این ارزشیابی برای پایه‌های اول تا پنجم به شکل برگزاری آزمون کتبی و به صورت کلاسی است؛ تمامی فرایندهای ارزشیابی پیشرفت تحصیلی اعم از طراحی سوالات، اجرای آزمون و تصحیح اوراق، بر عهده معلم مربوطه است.

وی در خصوص ارزشیابی پیشرفت تحصیلی برای دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی اظهار کرد: علاوه بر ابزارهای مختلف ارزشیابی کیفی- توصیفی، آزمون هماهنگ منطقه‌ای با سوالات واحد و برنامه معین و به طور هم زمان از سوی اداره آموزش و پرورش منطقه در مدارس برگزار می‌شود.


منبع: خبرگزاری تسنیم


مطالب مشابه ومورد توجه بازدیدکنندگان
» جزئیات برگزاری امتحانات پایان سال تمام دانش‌آموزان اعلام شد

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1136 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مقاله
مقاله
دوره های آکادمی هوپا
فرصت دیده شدن مدارس تهران