سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

برنامه‌های درسی مقطع ابتدایی در آینده براساس نیازسنجی از منظر کودکان خواهد بود کد مطلب : 13193 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برنامه‌های درسی مقطع ابتدایی در آینده براساس نیازسنجی از منظر کودکان خواهد بود

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از نیازسنجی برنامه‌های درسی از منظر کودکان در آینده نزدیک خبر داد تا برنامه‌هایی که در سالیان آینده برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود، براساس نیازسنجی از آن‌ها باشد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

برنامه‌های درسی مقطع ابتدایی در آینده براساس نیازسنجی از منظر کودکان خواهد بودبه گزارش تیزلند، معصومه نجفی پازوکی درباره آخرین جزئیات طرح نیازسنجی برنامه‌های درسی از منظر کودکان که تحت عنوان طرح «شمیم اندیشه‌های ناب» آغاز شده است، اظهار داشت: «مبحث نیازسنجی برنامه‌های درسی توسط کودکان را از هفته ملی کودک آغاز کردیم و سعی ما این است که این طرح را در استان‌ها رواج دهیم؛ از تمامی معاونان ابتدایی در ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها می‌خواهیم از این موضوع مراقبت کنند، همچنین خودمان پای کار این ماجرا هستیم و ان‌شاءلله به‌صورت مستمر آن را ادامه خواهیم داد.»

وی افزود: «در گذشته فکر می‌کردیم دانش‌آموزان در دوره ابتدایی حرفی برای گفتن ندارند اما با توجه به حضور فیزیکی مسئولان در مدارس و گفت‌وگو با دانش‌آموزان این مقطع، شاهد بودیم که در همه زمینه‌ها می‌توانند به‌راحتی نیازهای خود را ابراز کنند.»

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: «هدف ما این است که نیازهای مطرح‌شده رصد شود و به‌صورت کار پژوهشی آن‌ها را کدگذاری کنیم تا برنامه‌هایی که در سالیان آینده برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود، براساس نیازهایی باشد که از سوی خود دانش‌آموزان مطرح شده است.»


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1658 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته دبیرستان
علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم