سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

برگزاری مشروط آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی آینده کد مطلب : 8953 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

برگزاری مشروط آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی آینده

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری آموزش و پرورش درباره زمان و چگونگی برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در سال تحصیلی آینده توضیح داد.
تاریخ خبر 1399/12/03

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، عباس سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ، درباره زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی آینده اظهار کرد: طبق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش دانش‌آموزان برای ورود به مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان باید از طریق آزمون ورودی اقدام کنند و بر همین اساس هم دانش آموزان برای ورود به مدارس متوسطه اول و دوم آزمون‌های ورودی جداگانه‌ای در نظر داریم.

او ادامه داد: دانش آموزان پایه نهم برای حضور در مدارس متوسطه دوم نمونه دولتی ملزم به شرکت در آزمون و موفقیت در آن هستند و این تنها راه قانونی حضور در این مدارس است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سال گذشته با توجه به شیوع کرونا آزمون مدارس نمونه دولتی با تاخیر بیستم تیر برگزار شد، گفت: داوطلبان آزمون با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با هم رقابت کردند.

سلطانیان اظهار کرد: سعی داریم تا پیش از پایان سال بخشنامه آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی متوسطه دوم را ابلاغ کنیم و آزمون هم سال آینده برگزار خواهد شد.

تعیین زمان برگزاری آزمون در گرو مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا

او اضافه کرد: برای برگزاری آزمون سال آینده با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا بعد از اتمام زمان امتحانات پایان سال دانش آموزان آزمون ورودی برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره جزئیات برگزاری آزمون ورودی و مواد امتحانی گفت: آزمون ورودی مطابق چند سال گذشته مواد امتحانی یکسانی دارد که شامل 100 سوال در مدت 120 دقیقه است و سوالات از کتب درسی آموزش قرآن و پیام‌های آسمانی، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی، جغرافیا، تاریخ، مدنی، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی پایه نهم طرح خواهد شد.

به گفته سلطانیان طبق اساسنامه امتحانات، آزمون ورودی همواره بعد از امتحانات پایان سال برگزار و نتایج آن اعلام خواهد شد، سال گذشته هم که تغییراتی در زمان برگزاری آزمون داشتیم به دلیل کسب مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا بود و سال آینده هم بعد از کسب مجوز آزمون برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد اظهار کرد: در این مورد باید سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان زمان برگزاری آزمون را مشخص کند.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1789 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه طباطبایی  class=
میم  class=
میم مارکت  class=
نمونه سوال  class=

برگزاری مشروط آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای سال تحصیلی آینده

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری آموزش و پرورش درباره زمان و چگونگی برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در سال تحصیلی آینده توضیح داد.