سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تاکید رئیس دانشگاه ‌شهیدرجایی بر متناسب‌سازی برنامه درسی با نیازهای آموزش‌و‌‌پرورش کد مطلب : 15930 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تاکید رئیس دانشگاه ‌شهیدرجایی بر متناسب‌سازی برنامه درسی با نیازهای آموزش‌و‌‌پرورش

همه ارکان دانشگاه باید از موقعیت‌های شغلی خود برای «ایجاد ایمان و امید» در یکدیگر، به‌ویژه دانشجو‌معلمانی که تعلیم و تربیت آنان را بر عهده داریم، به نحو شایسته‌ای استفاده کنند.
تاریخ خبر 1403/01/15

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی، مأموریت وزارت آموزش و پرورش را تحقق و توسعه عدالت آموزشی برشمرد و تاکید کرد از هر برنامه‌ای که تسهیل‌گر این هدف مهم باشد، حمایت خواهد کرد.

‌به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت دبیر شهید‌رجایی؛ علی پورکمالی‌ در آیین دیدار نوروزی با کارکنان این دانشگاه گفت: همه ارکان دانشگاه باید از موقعیت‌های شغلی خود برای «ایجاد ایمان و امید» در یکدیگر، به‌ویژه دانشجو‌معلمانی که تعلیم و تربیت آنان را بر عهده داریم، به نحو شایسته‌ای استفاده کنند.

 

پورکمالی با اشاره به اهمیت نقش برنامه‌ریزی، پیگیری و جدیت در ایجاد امید و انگیزه در دانشجو‌معلمان گفت: معلمانی که تعلیم و تربیت آن‌ها بر عهده ما نهاده شده است، باید از لحاظ تمامی ساحت‌های تربیتی، اخلاقی و آموزشی، در بالاترین سطح قرار داشته باشند و برای تحقق این مهم باید با برنامه‌ریزی منسجم، پیگیری و جدیت تمام امور، تلاش شود تا امید، انگیزش و انگیزه داشتن حرفه معلمی را در آنان تقویت کرد.

 

وی در ادامه افزود: در همین آغاز سال نو باهم میثاق می‌بندیم تا با جلب مشارکت همه ارکان دانشگاه، آموزش‌های علمی، اخلاقی، تربیتی و فرهنگی را با قدرت و جدیت دنبال کنیم تا شاهد تربیت معلمانی امیدوار و امید‌آفرین در جامعه باشیم که بتوانند امید و انگیزه را در دل فرزندان ما و نسل‌های آینده کشور زنده نگه داشته و در مدارس متبلور کنند.

 

عضو شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به کلید‌واژه‌های مهم در منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در پیام نوروزی و نام گذاری سال‌ها در سنوات گذشته، بر اهمیت شعار سال تأکید کرد و گفت: اگر همه آحاد مردم در سال‌‌های پیش موضوع «اقتصاد و تولید» را با جدیت دنبال می‌کردند، در حال حاضر کشور در وضعیت بسیار مطلوب‌تری قرار می‌گرفت؛ لذا از همه شما همکارانم انتظار می‌رود در تحقق این مهم سهیم باشند تا کشور با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به پیام نوروزی رئیس‌جمهور ‌مبنی بر ضرورت تکریم ارباب رجوع گفت: «تسهیل»، «تسریع» و «تکریم ارباب رجوع» در امور اجرایی، پیش نیاز رضایت خداوند از خلق و از راهبردی‌ترین اصولی است که باید همه ما در مناسب شغلی خود به آن توجه لازم داشته باشیم تا انگیزه لازم برای حضور مردم در صحنه‌های ملی فراهم آید.

رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید‌رجایی در ادامه با اشاره به اهداف پیش روی دانشگاه در سال جدید، بر پیگیری و تحقق چند برنامه اولویت‌دار نظیر‌ «یکپارچه‌سازی سامانه‌ها»، «متناسب‌سازی برنامه درسی با نیازهای آموزش و‌ پرورش»، «بررسی هوش مصنوعی و نقش آن در توسعه عدالت آموزشی»، «تجهیز و بروزرسانی آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها» و ایجد ساختار بررسی نظام پیشنهادها» اشاره کرد و افزود: در سال جدید به یاری خداوند منان تلاش خواهیم کرد تا بر اساس منویات مقام معظم رهبری و توصیه‌های رئیس جمهور محترم و انتظارات وزیر محترم آموزش و پرورش اهداف ترسیم شده براساس مأموریت‌های دانشگاه را به نحو شایسته‌‌ای محقق کنیم.

 

پورکمالی بر نقش تخصص افراد در تحقق اهداف سازمانی اشاره کرد و گفت: از تخصص و مهارت‌های منابع انسانی موجود باید در راستای تحقق اهداف سازمانی و دستگاه استفاده شود تا مایه قوت و قدرت دستگاه باشد، لذا تلاش خواهیم کرد برای پیشبرد مطلوب اهداف دانشگاه براساس تخصص افراد از آنان بهره‌مند شویم.

وی نقش هوش مصنوعی در توسعه عدالت آموزشی را ویژه توصیف کرد و افزود: با توجه به مأموریت وزارت آموزش و پرورش برای تحقق و توسعه عدالت آموزشی، از هر برنامه‌ای که تسهیل‌گر این هدف مهم باشد، حمایت خواهیم کرد و معتقدیم کاربرد هوش مصنوعی در توسعه عدالت آموزشی بسیار مهم است و از این روی از تمامی پروژه‌ها و برنامه‌هایی که به توسعه عدالت آموزشی کمک کند، حمایت خواهیم کرد.


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1911 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان فرزندان برتر
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم