سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تدوین بسته‎ های آموزش مجازی برای شرایط زرد و قرمز کرونایی در دستور کار سازمان پژوهش کد مطلب : 8100 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تدوین بسته‎ های آموزش مجازی برای شرایط زرد و قرمز کرونایی در دستور کار سازمان پژوهش

جلسه بحث و بررسی آماده سازی بسته های آموزشی مجازی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در شرایط زرد و قرمز کرونایی برگزار و جداول مدنظر مورد ارزیابی قرار گرفت.
تاریخ خبر 1399/05/12

قبولی در کنکور با رایان کلاس
توصیه می‌کنیم همایش‌های رایان کلاس، نکته و تست و ویدئوهای آموزشی موجود در سایت www.rayanclass.com را ببینید، در این پکیج آموزشی آنلاین با کنارهم قرار دادن اساتید برتر کنکور مجموعه‌ای کامل و عالی برای آموزش شما دانش‌آموزان عزیز فراهم کرده‌است.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از خبرگزاری پانا  -  روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در ابتدای این نشست حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: «معاونت‌های مختلف این سازمان متناسب با ماهیت خود در حال تمهید مقدمات شروع سال تحصیلی پیش رو هستند.»

وی با تاکید بر اینکه سازمان پژوهش در دو عرصه پیگیر کارهای وزارت متبوع است، افزود: «میدان اول میدان سخت، یعنی تولید و چاپ سپاری کتاب‌های درسی است. یکی از موضوعات مهم در این عرصه ثبت سفارش مواد آموزشی است که هر روز از طریق کارگروه‌های سازمانی و استانی پیگیری می‌شود وامیدواریم با پیگیری‌هایی که به‌عمل می‌آید نواقص آن برطرف شود.»

معاون وزیر آموزش و پرورش حساسیت و ظرافت را دومین میدان پیگیری کارهای وزارت آموزش و پرورش برشمرد و گفت: «تهیه و تدوین بسته آموزشی برای شرایط زرد و قرمز کرونایی در این بخش قرار می‌گیرد که سازمان این روزها در حال انجام آن است البته باید قبل از ارائه به وزیر، خودمان در مورد مناسب و کافی بودن آن، عادلانه قضاوت کنیم و ابهامات برطرف شود.»

ملکی بیان کرد: «اوضاع کنونی کشور نشان می‌دهد که برای سال تحصیلی آتی آموزش حضوری نخواهیم داشت؛بنابراین باید خود را برای وضعیت قرمز و زرد آماده کنیم، سوال عمده آن است که نحوه مواجه ما با معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنها در این شرایط چگونه باید مدیریت شود تا نگرانی‎های اوضاع کرونایی آن‎ها را کاهش دهیم؟»

در ادامه این نشست علی محبی معاون برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری گفت: «دفاتر باید برای شرایط اضطرار، محتوا، زمان و روش را به طور شفاف تبیین کنند. سازمان پژوهش برای آغاز سال تحصیلی جدید باید تکلیف برنامه درسی را روشن کند.»

در ادامه دفاتر گزارشی از اقدامات انجام شده را ارائه کردند که نقش تلخیص و نمایانگری جدول تعیین شده، اتخاذ رویکرد تسهیل‌گری سازمان، آسان بودن ارائه آموزش مجازی دوره فنی و حرفه‌ای و کار دانش، ارتقای شبکه رشد، تبدیل مجلات رشد به مجلات چند رسانه‌ای برخی از مهمترین موارد مطرح شده بود.

ملکی در جمع‌بندی این نشست بیان کرد: «برای انجام کارهایمان باید مبنای نظری و تئوریک داشته باشیم اما نکته قابل توجه، شرایط غیر عادی اوضاع کنونی است که باید برای این قاعده غیر عادی، قوانینی وضع کنیم. شرایط باید طوری مدیریت شود که پانزدهم شهریور ماه برای معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنها بسته آموزشی قابل اجرا و متناسب با شرایط قرمزو زرد ارائه دهیم.»

رئیس سازمان پژوهش چارچوب اقدام اساسی سازمان برای شرایط فعلی را سه محور؛ اصول و کلیات، تعاریف و مفهوم شناسی دانست.

ملکی ادامه داد: «مختصات جدولی که تهیه می‌شود باید معنادار، نمایانگر و تسهیل‌گر باشد. در واقع هر علامت جدول باید کارگشا و معلوم باشد. جدول باید مشخص کند معلم چگونه می‌تواند در تدریس به شبکه شاد یا ملی رشد متصل شود و همچنین در جدول باید نقش و انتظارات عناصر نیز معلوم شود.»

وی در خصوص تهیه جدول و راهنمای توصیفی به نکات مهمی همچون تفاوت‌های دو دوره ضمن توجه به چارچوب ارائه شده، توجه به تفاوت‌های دروس کارگاهی و غیرکارگاهی، اصالت دادن به تربیت دانش‌آموز و تهیه استلزامات اجرایی برای بسته‌های تولید شده اشاره و تاکید کرد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در توصیه‎هایی به دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، گفت: «به دلیل اهمیت سال تحصیلی تمام همّ و غمّ ما باید ارائه بسته مکمل و غنی‌ساز متمرکز برای تک تک دروس باشد، درون آن باید فیلم‎های آموزشی، الگوهای تدریس مطلوب، کتاب‌های آموزشی مناسب، فایل صوتی و امثالهم باشد. اجزای این بسته شامل فیلم‌های آموزشی مناسب؛ الگوهای تدریس موفق؛ کتاب‌های آموزشی مناسب؛ فایل صوتی کتاب و فعالیت‌های تکمیلی و علمی می‌شود.»

ملکی با تاکید بر اینکه دفتر انتشارات و فناوری آموزشی باید د رانجام فعالیت‌های خود مراقبت‌های ویژ‌ه‌ای به عمل آورد گفت: «این مراقبت‌ها عبارتند از مراقبت های علمی- آموزشی؛ مراقبت فرهنگی و ارزشی؛ عمل کردن زیر چتر اسناد تحولی و تبعیت از آنها؛ مراقبت در ارزیابی تولیدات بیرونی با تشکیل کمیته‌هایی در دفتر انتشارات و فناوری آموزشی با کمک سایر دفاتر و ارتباط با سایر بخش‌ها به ویژه بخش‌های خصوصی برای ساماندهی برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان.»

این جلسه با حضور حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، علی محبی معاون برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری و مدیران دفاتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری و انتشارات و فناوری آموزشی با موضوع ارائه گزارشی از فعالیت‎های انجام شده درباره تدوین بسته آموزشی مجازی در شرایط قرمز و زرد، برگزار شد.

 


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1377 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سما4  class=
رایان کلاس  class=
مدرسه مهرماندگار  class=
مدرسه سما (مجتمع)  class=

تدوین بسته‎ های آموزش مجازی برای شرایط زرد و قرمز کرونایی در دستور کار سازمان پژوهش

جلسه بحث و بررسی آماده سازی بسته های آموزشی مجازی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در شرایط زرد و قرمز کرونایی برگزار و جداول مدنظر مورد ارزیابی قرار گرفت.