سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ترمیم نقشه راه سند تحول آموزش و پرورش تا پایان شهریور کد مطلب : 13975 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

ترمیم نقشه راه سند تحول آموزش و پرورش تا پایان شهریور

در شورای هماهنگی و راهبری اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مقرر شد نقشه راه این سند تا پایان شهریور 1402 ترمیم شود.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 166 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، جلسه هفتگی شورای هماهنگی و راهبری اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار شد.

در ابتدای جلسه که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین علی لطیفی رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد، گزارشی از وضعیت اجرای سند تحول در سال‌های گذشته ارائه شد و با نگاهی آسیب‌‌شناسانه به دو نقشه‌ راه‌ اجرای سند تحول که در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۷ تدوین شده‌اند، مقرر شد بر اساس برنامه زیرنظام‌های سند تحول و متکی بر تجربۀ گذشته، نقشه راه سال ۱۳۹۷ تا پایان شهریور ۱۴۰۲ ترمیم شود که در پایان مفاد نقشه راه مصوب شد.

در ادامه جلسه صحرایی وزیر آموزش و پرورش که به صورت برخط حضور داشت، بر ضرورت داشتن یک نگاه جامع به سند تحول بنیادین در تهیۀ نقشه راه اجرای آن تأکید کرد.

در ادامه این جلسه، تعیین شاخص‌های اجرای سند در سه سطح راهبردی، برنامه‌ای و عملیاتی تعیین اولویت‌های تحول‌آفرین به‌عنوان نقاط کانونی تمرکز مدیران ارشد آموزش و پرورش، تعیین نگاشت‌های قانونی، نهادی، گفتمان‌سازی(آموزشی و ترویجی) اجرای سند، خوشه‌بندی برنامه‌های زیرنظام‌ها، تعریف پروژه‌ها، زمان‌‌بندی، تعیین موانع و الزامات، تعریف سبد‌های متنوع برنامه‌ها (زود بازده، میان مدت، بلند مدت) در موج‌های (بازه‌های چند ماهه) متوالی طراحی برش‌‌های ستادی، استانی، منطقه‌ای و مدرسه‌ای، تعیین نگاشت مدرسه‌ای سند تحول بنیادین و الگوی پیاده‌سازی و ارزیابی آن سازوکار راهبری، واپایش و نظارت اجرایی - عملیاتی در هر پروژه در سطح قرارگاه اجرایی‌ سازی سند تحول، سازوکار راهبری، واپایش و نظارت برنامه‌ای در سطح شورای عالی آموزش و پرورش سازوکار راهبری، واپایش و نظارت راهبردی در سطح شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوب شد.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1488 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم