سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تصویب «نحوه ترمیم نمرات دروس نهایی فارغ‌التحصیلان دبیرستان» در شورای عالی آموزش و پرورش کد مطلب : 13182 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تصویب «نحوه ترمیم نمرات دروس نهایی فارغ‌التحصیلان دبیرستان» در شورای عالی آموزش و پرورش

شورای عالی آموزش و پرورش با توجه به تغییرات جدید برگزاری کنکور سراسری و تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در نمره نهایی داوطلبان، پیرامون ایجاد سابقه تحصیلی،نحوه ترمیم و ارتقای نمرات دروس نهایی فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه مصوبه‌ای را از سرگذراند.
تاریخ خبر 1401/08/24

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، اعضای شورای عالی آموزش و پرورش در جلسه هزار و نوزدهم خود که در تاریخ نهم آبان ماه برگزار شد مصوبه‌ای درباره ایجاد سابقه تحصیلی، نحوه ترمیم و ارتقای نمرات دروس نهایی فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه داشتند که اجرایی شدن آن منوط به امضای رئیس‌جمهور - رئیس شورای عالی آموزش‌وپرورش- و تهیه و ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی از سوی وزیر آموزش‌وپرورش است.

در مقدمه این مصوبه آمده است: در اجرای سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (موضوع مصوبات جلسات ۸۴۳ تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۵ ، ۸۵۵ تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۵ و ۸۶۳ تاریخ ۱۴۰۱/۳/۱۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی) شورای عالی آموزش و پرورش مقرر می‌دارد که:

دارندگان مدرک پایان تحصیلات دوره متوسطه نظری، فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش از نظام‌های آموزشی کشور ( دوره‌های شش ساله متوسطه ، دوره چهارساله متوسطه، دوره سه ساله نیم‌سالی واحدی، دوره پیش‌دانشگاهی نیم‌سالی واحدی، دوره سه ساله سالی واحدی، دوره پیش دانشگاهی سالی واحدی، دوره دوم متوسطه نظام ۳-۳-۳-۳ ) برای ایجاد سابقه تحصیلی، ترمیم و ارتقای نمرات دروس نهایی، می‌توانند در آزمون نهایی دروس مورد نظر خود، مطابق با جدول مواد امتحانی دوره دوم متوسطه، یک بار به شیوه داوطلب آزاد شرکت کنند. 

هزینه‌های مربوط به برگزاری امتحان و صدور گواهی به عهده داوطلب است و شیوه‌نامه اجرایی مصوبه حداکثر ظرف مدت یک ماه توسط وزارت آموزش و پرورش تهیه و با امضای وزیر، ابلاغ خواهد شد.

در تبصره یک این مصوبه آمده است: نمره کل سابقه تحصیلی (میانگین وزنی نمرات تراز شده امتحانات نهایی) توسط وزارت آموزش و پرورش محاسبه و ضمن اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان، برای پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی در اختیار مراجع مربوط قرار گیرد.

همچنین بر اساس تبصره دوم مصوبه مذکور، به متقاضیانی که قبل از ابلاغ این مصوبه از فرصت ترمیم استفاده کرده‌اند، اجازه داده می‌شود با مجوز کمیسیون خاص استان، یک بار دیگر نمرات امتحانات نهایی دروس مورد نظر خود را ترمیم کنند.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1579 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع مشکوه
دبستان ستارگان زمین
شب امتحان
هوپا آکادمی
بسته های آبان و آذر 1401