سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تصویب افزایش 45 درصدی نرخ سرویس مدارس در شورای شهر تهران کد مطلب : 14244 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تصویب افزایش 45 درصدی نرخ سرویس مدارس در شورای شهر تهران

اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز افزایش 45 درصدی نرخ سرویس مدارس در شورای شهر تهران برای سال تحصیلی 1402- 1403 را تصویب کردند.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، در جریان یکصدوهفتادوسومین جلسه شورای شهر تهران موضوع بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص تعیین نرخ کرایه و بهای خدمات سرویس مدارس در سال تحصیلی 1402-1403 در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

در فرآیند بررسی لایحه اشاره شده سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه نرخ سرویس دانش‌آموزان یک هفته پیش دریافت شد، اظهار کرد: موارد بین سازمان تاکسیرانی، کمیسیون عمران و حمل و نقل و کمیسیون برنامه و بودجه بررسی و اصلاحات اعمال شد.

وی با بیان اینکه کارگروه ماده 18 از سوی وزارت کشور وضعیت نرخ‌ها را بررسی کردند و به شهرداری 50 درصد افزایش نرخ را پیشنهاد دادند، یادآور شد: 80 درصد افزایش به 50 درصد رسید و با توجه به اینکه افزایش نرخ نمی‌تواند بیش از نرخ تورم باشد به 45 درصد کاهش دادیم.

تشکری هاشمی همچنین تصریح کرد: این مبلغ تابع مسافت، وضعیت منطقه به لحاظ ترافیکی، سطوح شیب‌دار منطقه و مواردی از این قبیل است؛ این نرخ‌بندی‌ها بر اساس منطقه‌بندی آموزش و پرورش هم انجام شده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با بیان اینکه حداقل مبلغ سرویس برای دانش‌آموزان ابتدایی 5 میلیون و 400 هزار تومان و حداکثر 21 میلیون تومان و دانش‌آموزان مقطع متوسطه 6 میلیون و 100 هزار تومان و حداکثر 23 میلیون تومان است، گفت: این مبلغ براساس ظرفیت استاندارد خودرو است و رانندگان اجازه ندارند بیش از حد استاندارد، مسافرسوار کنند. در خودروهای سواری تعداد مسافران 3 نفر پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه مواردی نیز برای مالیات، بیمه و حق نظارت مدارس پیش‌بینی شده بود، گفت: ما این موارد را تایید نکردیم و تنها نرخی که راننده باید دریافت کند، لحاظ شده است.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه نرخ سرویس مدارس استثنایی نیز منطبق با همین نرخ‌های مصوب خواهد بود، گفت: شهرداری تهران این هزینه را متقبل می‌شوند و شهروندان کمافی‌السابق، هزینه‌ای برای سرویس دانش‌آموزان استثنایی پرداخت نخواهند کرد.

وی افزود: مبلغ سرویس به ازای هر دانش‌آموز در هر روز برابر با مبلغ ورودیه، به ازای هر 5 کیلومتر و ضریب سطوح شیب‌دار محاسبه شده و دو جدول مشخص و مناطق تعیین شدند و برای هر دو مقطع ابتدایی و متوسطه دو جدول در نظر گرفته شده است. بهای خودروهای ون برای کودکان استثنایی 70 درصد خودروهای سواری و مینی‌بوس معادل حداکثر نرخ سرویس‌های اتوبوسرانی و نرخ اتوبوس برای کودکان استثنایی رایگان است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا با اشاره به ضرایب معلولیت سرویس مدارس استثنایی اظهار کرد: ضریب نرخ دانش‌آموزان نابینا و ناشنوا 1.1، دانش‌آموزان اوتیسم 1.2، دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی 1.2 و معلولان جسمی و حرکتی 1.4 است.

وی با بیان اینکه کلیه شرکت‌های طرف قرارداد 2 درصد هزینه‌های نظارت سازمان تاکسیرانی را پرداخت خواهند کرد، گفت: شهرداری تهران در قالب ردیف اعتباری مشخص، موظف به پرداختن تمام هزینه‌های سرویس مدارس دانش‌آموزان استثنایی خواهد بود.

تشکری هاشمی تأکید کرد: سامانه ثبت اطلاعات دانش‌آموزان استثنایی باید توسط سازمان تاکسیرانی راه‌اندازی و آموزش و پرورش این اسامی را باید تایید کند تا تخلفی در این زمینه شکل نگیرد.

جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه افزایش 45 درصدی حداقل افزایشی است که لحاظ می‌کنیم، یادآور شد: همین امروز هم برخی مدارس 1.5 برابر مبلغ مورد نظر ما در شورا را لحاظ کرده اند؛ لذا باید افزایشی مصوب شود که برای رانندگان نیز به صرفه باشد.

مهدی وحدت‌کار؛ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران نیز در جلسه امروز و در جریان بررسی نرخ سرویس دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: مشکلی در این زمینه در کل کشور داریم و آن آیین‌نامه‌ای است که از سوی هیئت وزیران به کمیسیون زیربنایی ابلاغ شده و وظیفه شهرداری‌ها و شورای شهرها تنها در تایید صلاحیت شرکت‌ها و رانندگان است و مابقی برعهده آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اعلام کرده که آیین‌نامه جدید به امسال نمی‌رسد؛ در آیین‌نامه جدید شهرداری‌ها در تعیین وضعیت سرویس مدارس وظیفه خواهند داشت، اما در نرخ سرویس، باید پیشنهاد کارگروه ماده 18 در شورا مطرح و تصویب شود.

وحدت کار با بیان اینکه امسال چندین جلسه را در سطح کارشناسی داشتیم، تصریح کرد: آنچه امروز در شورا جهت تصویب بررسی می‌شود با امضای نماینده انجمن اولیا و مربیان، آموزش و پرورش و شهرداری تهران تهیه شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با تاکید بر اینکه با تمام این موارد، ما خود را مسئول می‌دانیم و تلاش خود را انجام می‌دهیم بهترین خدمات‌رسانی شکل بگیرد، تصریح کرد: در رعایت ایمنی و برخی ضوابط، هرچند شهرداری مسئولیت مستقیم ندارد، اما با پلیس راهور هماهنگی‌هایی انجام دادیم و فردا جلسه‌ای را برای بررسی ضوابط در حوزه سرویس مدارس با پلیس راهور برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در بخش پلتفرم‌های اینترنتی ضعف‌هایی وجود دارد اما در این حوزه هماهنگی شکل گرفته است، گفت: هدف ما ارائه خدمت بهینه است و تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.

وحدت کار درخصوص سرویس دانش‌آموزان استثنایی تاکید کرد: ما سعی کردیم عدد بودجه را برای پوشش دادن هزینه‌های سرویس دانش‌آموزان استثنایی افزایش دهیم که بخشی از این افزایش انجام شد اما هنوز کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد و باید در آذرماه این بودجه در متمم اضافه شود.

وی با بیان اینکه از 41 میلیارد تومان بودجه برای سرویس دانش‌آموزان استثنایی 6 میلیارد تومان در 3 ماه ابتدایی امسال هزینه شده است، تصریح کرد: امیدواریم با حمایت شورا، مشکلی در ادامه نداشته باشیم.


منبع: خبرگزاری تسنیمنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1483 را در این کادر وارد کنید:

   خانم بازدیدکننده سایت
خیلی مسخره است انقدر افزایش اخه چرا؟ مثلا من که 3 فرزند دارم و هیچ مدرسه ای در نزدیکی خانه نیست تازه برای رفتن بچه ها به مدرسه دولتی باید چقدر پول سرویس بدهم.


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجموعه مدارس سرای دانش
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم