سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تعیین زنگ نماز در برنامه روزانه تمام مدارس کد مطلب : 13014 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تعیین زنگ نماز در برنامه روزانه تمام مدارس

­در آستانه بازگشایی مدارس، وزیر آموزش و پرورش در بخشنامه‌ای 12 ماده‌ای، از تعیین زنگ نماز در متن برنامه رسمی روزانه مدارس در تمامی دوره‌ها و پایه‌های تحصیلی خبر داد.
تاریخ خبر 1401/06/23

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، وزیر آموزش‌وپرورش در بخشنامه‌ای ۱۲ ماده‌ای، ترویج فرهنگ نماز را به مدیران کل و رؤسای شورای اقامه نماز ابلاغ کرد و در این بخشنامه بر تشکیل منظم شورای اقامه نماز استان و مناطق با هدف اجرایی کردن آیین نامه شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، اتخاذ تدابیر لازم برای اقامه نماز جماعت در مدارس کشور در وقت شرعی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و فعال سازی هیئت‌های اندیشه ورز مدارس و استفاده از فرصت‌های ایجاد شده در شبکه دانش‌آموزی شاد تاکید کرد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه این بخشنامه خواستار توجه ویژه مدیران مدارس به اجرای برنامه‌های اقامه نماز و ایجاد تمهیدات لازم برای حضور حداکثری داوطلبانه همکاران و دانش‌آموزان در صفوف نماز جماعت و بهره‌وری معنوی و مشارکت اولیا دانش‌آموزان در فرایند بهبود برنامه‌های اقامه نماز شد.

انتخاب امام جماعت توانمند و مجرب و مسلط به فضای مجازی و سواد رسانه‌ای در همه مدارس اعم از روحانی و همکار فرهنگی برای اقامه نماز جماعت و انتقال و انتشار معارف دینی، تعیین زنگ نماز در متن برنامه رسمی روزانه مدارس در تمامی دوره‌ها و پایه‌های تحصیلی به مدت ۳۰ دقیقه و جذب و هدایت خیرین برای ساخت و تجهیز نمازخانه و سایر فعالیت‌های توسعه فرهنگ اقامه نماز در مدارس از مواردی است که در این بخشنامه ذکر شده است.

 در این بخشنامه به بیان انتظارات از مدیران کل به عنوان رئیس شورای اقامه نماز استان برای تحقق هر چه بیشتر منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اجرایی نمودن طرح جامع تقویت و تعمیق فرهنگ اقامه نماز در مراکز آموزشی و تربیتی پرداخت.

نوری برنامه‌ریزی برای برقراری تعامل پویا و سازنده و اثربخش میان مدارس، مساجد و خانواده و جامعه محلی با تاکید بر اجرای طرح پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد و برگزاری دوره آموزش و توانمندسازی مدیران مدارس، معلمان و مدرسین خانواده با موضوع مهارت‌های دعوت به نماز دانش‌آموزان و ارائه آموزش‌های لازم برای ترغیب و تشویق دانش آموزان و اولیای آن‌ها در راستای اجرایی شدن راهبرد‌های طرح جامع تقویت و تعمیق فرهنگ اقامه نماز در مراکز آموزشی و تربیتی و تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و ستاد مرکزی اقامه نماز را خواستار شد.

خودداری از هرگونه تغییر کاربری نمازخانه‌های مدارس و مراکز دارالقرآن و اجرای باشکوه طرح نماز، نور چشم من در سال تحصیلی جدید با اجرای فعالیت‌های فرایند محور آموزش عملی نماز، جشن تکلیف آشنایی با تقلید و مرجعیت و به ویژه اجلاس یا‌های نماز دانش آموزی با مشارکت استانداری و ستاد اقامه نماز استان از موارد مورد تاکید در این بخشنامه است.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1921 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات


آکادمی هوپا کلیک کنید
فرصت دیده شدن مدارس تهران
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ