سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تغییر نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی کد مطلب : 6851 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تغییر نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی

معاون آموزش متوسطه گفت: در نظر داریم تا آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی برای سال آینده تفکیک شود.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه درباره اختلال در اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی متوسطه دوم اظهار کرد: مدارس نمونه دولتی و استعداد‌های درخشان از نظر ماهیت متفاوت هستند به گونه‌ای که آزمون استعداد‌های درخشان کاملا مبتنی‌بر آزمون دانش‌آموزان انتخاب می‌شوند در حالی که در مدارس نمونه دولتی 50 درصد سوابق تحصیلی هم دخیل است.

وی ادامه داد: باتوجه به اعمال سوابق تحصیلی برای مدارس نمونه دولتی، احتساب این سوابق برای اعلام نتایج با مشکلاتی همراه بود که منجربه اخلال در سیستم شد و درنگ کردیم و تعویق در اعلام نتایج را انتخاب کردیم تا دانش‌آموزان در دریافت نتایج خود دچار مشکل نشوند.

کمرئی با تاکید بر چک کردن چند باره نتایج و صحت آن اظهار کرد: خوشبختانه روند کار به درستی پیش رفت و به این ترتیب اعلام نتایج به مراحل پایانی خود نزدیک شده است و احتمالا امروز دانش‌آموزان نتایج خود را مشاهده می‌کنند.

 

***نتایج مدارس تیزهوشان متوسطه دوم اعلام شد***

 

چالش برگزاری همزمان آزمون سمپاد و نمونه دولتی

معاون آموزش متوسطه تصریح کرد: یکی از چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم، تفکیک یا ادغام آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی است که مزایا و معایب خاص خود را دارند.

وی افزود: تعویق در اعلام نتایج مدارس سمپاد و نمونه دولتی یکی از مصادیقی است که نشان می‌دهد باید این دو آزمون از هم تفکیک شوند چراکه نوع آزمون‌ها در پذیرش دانش‌آموزان هم متفاوت است.

کمرئی تاکید کرد: تمایل به رفع این اشکال داریم و اگر به نتیجه قطعی برسیم، آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی جدا از هم برگزار می‌شود.

معاون آموزش متوسطه بیان کرد: وقتی دو آزمون مشابه را باهم برگزار می‌کنیم، مزیت آن شرکت دانش‌آموز در یک آزمون است، اما معایبی هم از قبیل آنچه که ذکر شد برای آن شاهد هستیم هرچند آزمون یک مرحله‌ای به کاهش استرس دانش‌آموزان کمک می‌کند، اما پیامد‌هایی هم وجود دارد بنابراین امکان بازنگری در برگزاری این آزمون وجود دارد.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1598 را در این کادر وارد کنید:

   آقای محمد
سلام الان من امسال میرم نهم تیزهوشان ایا باید برای ورودی دهم دوباره ازمون بدم؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
بستگی داره به دستورالعمل آزمون صبر کنید تا اعلام بشه


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سلام همت  class=
مدرسه سلام فرمانیه  class=
مدرسه یاس  class=

تغییر نحوه برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی

معاون آموزش متوسطه گفت: در نظر داریم تا آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی برای سال آینده تفکیک شود.