سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

تمامی مدارس کشور رتبه بندی می شوند کد مطلب : 12953 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

تمامی مدارس کشور رتبه بندی می شوند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی گفت: موضوع تعیین رتبه مدارس از مهمترین مسائلی است که در حال رسیدگی به آن هستیم.
تاریخ خبر 1401/06/08

. . . . . . . . . . . . .

تمامی مدارس کشور رتبه بندی می شوندبه گزارش تیزلند، احمد محمودزاده گفت: از زمانی که کار خود را شروع کرده و به مشکلات مدارس غیر دولتی ورود پیدا کردیم، بحث تعیین شاخص‌های آموزشی و پرورشی و رتبه‌بندی مدارس غیر دولتی را پیگیری کرده و مد نظر قرار داده ایم.

او گفت: در سامانه مشارکت دات آی آر، بستر این اقدام را آماده کردیم. در حال تهیه و تعریف مصداق‌ها و مثال‌های این کار و راه اندازی بخشی هستیم تا مشخص کنیم این رتبه‌بندی مدارس با چه شاخص‌هایی عملی می‌شود.

او ادامه داد: مدرسه‌ای که در رتبه اول قرار می‌گیرد؛ باید معلوم باشد که چه شاخصه‌هایی دارد و این موضوع و شرایط آن باید مشخص باشد. یعنی بتوانیم مشخص کنیم که به چه دلایلی این رتبه‌ها را کسب کرده اند.

او اعلام کرد: در حال بارگذاری بخشی از شاخصه‌های خود هستیم و به مرور در چند مدرسه این شاخصه‌ها را اجرایی و بررسی می‌کنیم که آیا قابل اجرا شدن هستند یا خیر؛ اما اگر شرایط مطلوب باشد به امید خدا امسال در کل کشور عملی خواهد شد.

او گفت: البته مدارس دولتی نیز بر اساس سند تحول بنیادین باید در رتبه بندی قرار گیرند و این جزء وظایف و تکالیف ما است. بر اساس قانون تاسیس مدارس نیز به این امر مکلف شده‌ایم که متاسفانه تا به امروز انجام نشده است و به دنبال اجرایی شدن آن در سال تحصیلی کنونی هستیم.

محمود زاده درباره الزامی بودن تزریق واکسن کرونا در مدارس غیر دولتی گفت: امسال برای ثبت‌نام در مدارس تزریق واکسن کرونا الزامی نیست؛ اما به تزریق آن برای دانش آموزان بالای دوازده سال تاکید شده است.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1643 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات


بازآمد بوی ماه مدرسه
فرصت دیده شدن مدارس تهران