سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

توضیحات رییس انجمن هوش ایران درباره آزمون ملی هوش کد مطلب : 6877 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

توضیحات رییس انجمن هوش ایران درباره آزمون ملی هوش

در پی انتقاد معاون وزارت آموزش و پرورش از آزمون ملی هوش و عدم تایید آن، رئیس انجمن هوش ایران وضیحاتی درباره این آزمون ارائه کرد.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 177 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری ایسنا، علی‌پور اظهار کرد: انجمن هوش ایران، NGO ای زیرنظر وزارت کشور است. نزدیک یک سال است که از وزارت کشور مجوز دریافت کرده‌ایم، افراد با هوش را شناسایی می کنیم و برنامه داریم در آینده آنها را به سمت بنیاد ملی نخبگان و وزارت علوم سوق دهیم.

علی‌پور درباره هدف این انجمن نیز گفت: ما افرادی که تمایل به خروج از کشور را دارند شناسایی و سعی می‌کنیم با حمایت از آنها از خروجشان از کشور جلوگیری کنیم.

وی همچنین درباره روند حمایت از افراد سرآمد شناسایی شده کم سن و سال، گفت: آزمون ملی هوش که اخیرا برگزار شد اولین دوره در سطح کشور بود که در دو مرحله استانی و کشوری برگزار و شش نفر با آی کیو بالای 148شناسایی شدند که یکی از آنها پنج و دیگری هفت ساله بودند.

رئیس انجمن هوش ایران با بیان اینکه کودکان سرآمد را مورد ارزیابی ضرایب هوشی قرار می‌دهیم، نقاط ضعف و نبوغ آنها را می سنجیم و تا 17 سالگی برایشان برنامه ریزی می‌کنیم، درباره ارتباط این انجمن با بنیاد ملی نخبگان نیز اظهار کرد: لزوما بنیاد قرار نیست کاری کند؛ ما افراد باهوش را به سازمان‌ها معرفی می‌کنیم. برخی از آنها ایده پرداز و متخصص هستند که آنها را به سرمایه گذاران خصوصی معرفی می‌کنیم تا بتوانند ایده‌هایشان را عملی و تبدیل به فرآورده کنند و شرط آن این است که از کشور خارج نشوند.

وی درباره هزینه شرکت در این آزمون نیز گفت: مرحله اول این آزمون رایگان است اما هزینه‌ای که برای مرحله دوم دریافت می‌شود مربوط به پول کاغذ و ... است، البته قرار شده وزارت کشور کمک‌هایی در این زمینه داشته باشد.

به گفته وی، در این آزمون‌ها 10 نوع هوش کلامی، ادبی، منطق، خلاقیت، حل مسئله، هیجانی، حافظه ، بدن ، معنوی و موسیقی سنجیده می‌شود و افراد از سنین 5 تا 80 سال می‌توانند در آن‌ شرکت کنند.

علی‌پور با بیان اینکه فرایند آزمون هوش ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد و قرار هم نیست همه آنها که بهره هوشی بالا دارند به سمپاد بروند، گفت: هدف انجمن مانع شدن از خروج افراد با بهره هوشی بالا از کشور است. افراد باهوش بالا دو درصد جامعه را تشکیل می‌دهند. ما فقط می‌خواهیم اینها را شناسایی کنیم. امکان دارد دانش آموز مردوی باشد اما بهره هوشی بالایی داشته باشد.


منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1596 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

آزمون شماره 6 مدارس برتر  class=
مدرسه مروا  class=
مدرسه سلام سبز  class=
مدرسه سلام سرو  class=

توضیحات رییس انجمن هوش ایران درباره آزمون ملی هوش

در پی انتقاد معاون وزارت آموزش و پرورش از آزمون ملی هوش و عدم تایید آن، رئیس انجمن هوش ایران وضیحاتی درباره این آزمون ارائه کرد.