سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

توقف نوبت‌گیری سنجش سلامت نوآموزان کد مطلب : 13629 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

توقف نوبت‌گیری سنجش سلامت نوآموزان

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه سامانه نوبت‌گیری سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان که از چندی پیش آغاز شده بود، از هشتم اسفندماه به این سو غیرفعال شده است گفت: به والدین اعلام کردیم که سامانه نوبت‌دهی از اول فروردین مجدد فعال می‌شود و تا پایان سال تحصیلی جاری ادامه دارد.
تاریخ خبر 1401/12/23

. . . . . . . . . . . . .

توقف نوبت‌گیری سنجش سلامت نوآموزانبه گزارش تیزلند، حمید طریفی حسینی با بیان اینکه سامانه نوبت‌گیری سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان که از چندی پیش آغاز شده بود، از هشتم اسفندماه به این سو غیرفعال شد اظهار کرد: این امر به علت مباحث مالی انتهای سال و امور باقی مانده داخلی سازمان انجام شد.

وی افزود: به والدین اعلام کردیم که سامانه نوبت‌دهی از اول فروردین مجدد فعال می‌شود و تا پایان سال تحصیلی جاری ادامه دارد. البته اگر کسی نتوانست در این تاریخ به پایگاه‌ها مراجعه کند در تابستان هم امکان سنجش اضطراری برای جاماندگان وجود دارد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره میزان استقبال خانواده‌ها از سنجش سلامت سال تحصیلی آتی در دو سه ماه گذشته گفت: اکنون در یک دوره گذار قرار داریم و بعد از سه دهه تمام فرایندهای سنجش، زمان اجرا، ابزارها، عوامل انسانی و محل اجرای آزمون‌ها را تغییر داده‌ایم. حتی متغیرهای سنجش هم تغییراتی کرده‌اند لذا ممکن است باز هم بخشی باقی بمانند که در تابستان مراجعه کنند.

طریفی افزود: هرچند با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم و تعداد نیروهایی که در پایگاه‌ها مستقر کردیم پیش‌بینی می‌کنیم تا اواخر خرداد کار سنجش به طور کامل انجام شود و تنها استثنائاتی برای تابستان باقی بمانند.

وی با بیان اینکه در مدل سنجش سال گذشته ۲۵۰ هزار نفر را غربال کرده بودیم و با روش جدید هم حدود ۱۵۰ هزار نفر دیگر سنجش شده‌اند گفت: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نوآموز دیگر باقی مانده‌اند که مراکز سنجش در دو نوبت صبح و بعدازظهر فعال خواهند بود. با احتساب فعالیت دونوبته پایگاه‌ها، ۱۲۰۰ پایگاه ثابت داریم و در کنار آن مجوز ایجاد پایگاه‌های مدرسه‌ای درون شهرستان‌ها و مناطقی که مرکز جامع ثابت ندارند صادر شده و در سال آینده فعال خواهد شد، بنابراین می‌توانیم تا پایان خرداد پرونده سنجش را ببندیم.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1325 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نخبه پروران
پیش دبستان و دبستان نسیم بهار
بسته های آموزشی منتا
نوروز 1402
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم
دبیرستان دخترانه جامی نوین