سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

توقف پذیرش دانش‌آموز در برخی از رشته‌های کاردانش‌ کد مطلب : 14332 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

توقف پذیرش دانش‌آموز در برخی از رشته‌های کاردانش‌

تدریس تعدادی از رشته‌های کاردانش متوقف و توسعه برخی رشته‌های فنی‌‌وحرفه‌ای برای سال تحصیلی جدید متوقف می شوند.
توجه بازدیدکننده عزیز ، این خبر مربوط به 60 روز پیش است. برای مشاهده خبرهای جدید به بخش اخبار سایت مراجعه کنید.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش از توقف تدریس تعدادی از رشته‌های کاردانش و عدم توسعه برخی رشته‌های فنی‌‌وحرفه‌ای برای سال تحصیلی جدید خبر داد.

عباس بیات در گفت‌وگو با پانا درباره توقف تدریس تعدادی از رشته‌های کاردانش در هنرستان‌ها اظهار کرد: «طبق بررسی‌ها و پایش‌هایی که انجام شد، پذیرش دانش‌آموز در تعدادی از رشته‌های شاخه کاردانش که دارای استاندارهای قدیمی بودند متوقف شد و در سال تحصیلی جدید در هنرستان‌ها تدریس نخواهند شد.»

وی ادامه داد: «البته معادل بیشتر این رشته‌ها در شاخه فنی‌‌وحرفه‌ای وجود دارد که از استاندارد بالایی نیز برخوردار هستند. در واقع سیاست توقف اجرا مربوط به رشته‌هایی است که شبیه آن‌ها در فنی‌وحرفه‌ای وجود دارد و همواره به‌روزرسانی شده‌اند، در نتیجه تصمیم به توقف گرفتیم تا دانش‌آموزان به‌سمت رشته‌هایی که دارای استانداردهای لازم هستند سوق داده شوند.»

مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش‌وپرورش ‌با اشاره به اینکه قبل از آغاز سال تحصیلی تصمیم گرفته شد تا تعدادی از رشته‌های فنی‌‌وحرفه‌ای نیز توسعه نیابد، گفت: «دلیل این اقدام، اشباع بازار کار این رشته‌ها بود؛ برای مثال در سال تحصیلی جدید تصمیم گرفته شد تا رشته‌ای مانند حسابداری فعلا توسعه نیابد و هنرستان‌هایی که دارای این رشته نیستند و برای امسال خواهان راه‌اندازی آن بودند، از این کار منع شدند.»

وی ادامه داد: «البته عدم توسعه رشته‌ای مانند حسابداری به منزله توقف آن نیست و هنرستان‌هایی که از سالیان گذشته این رشته‌ را داشته‌اند امسال نیز اقدام به پذیرش دانش‌آموز کرده‌اند و موضوع عدم توسعه فقط برای هنرستان‌هایی است که تا به‌حال رشته‌ حسابداری را نداشته‌اند.»


منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1759 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم