سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

‌جذب ‌دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل با «مهارت‌آموزی» کد مطلب : 14527 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

‌جذب ‌دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل با «مهارت‌آموزی»

توسعه رشته‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش و تجهیز هنرستان‌ها می‌تواند از ترک تحصیل دانش‌آموزان جلوگیری کند و آمار بازماندگان از تحصیل را کاهش دهد.
تاریخ خبر 1402/08/28

. . . . . . . . . . . . .

افزایش سهم ۴۰ درصدی آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای در برنامه هفتم توسعه ‌می‌تواند در موضوع جذب بازماندگان از تحصیل موثر باشد

 

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توسعه هنرستان‌ها و آموزش‌های مهارتی یکی از عوامل جلوگیری از ترک تحصیل و جذب دانش‌آموزان است گفت با تحقق سهم ۴۰ درصدی آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای، این موضوع بیشتر از قبل خواهد بود.

عباس بیات در گفت‌وگو با پانا با بیان اینکه آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای یکی از روش‌های جلوگیری از ترک تحصیل و بازگشت دوباره دانش‌آموزان به کلاس درس است، اظهار کرد: «توسعه هرچه بیشتر رشته‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش و همچنین تجهیز هنرستان‌ها به راحتی می‌تواند از ترک تحصیل دانش‌آموزان جلوگیری کند و همچنین آمار بازماندگان از تحصیل را به شدت کاهش دهد.»

وی با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته فرایند جذب بازماندگان از تحصیل به خوبی پیش رفته است، گفت: «آمار و ارقام درباره جذب بازماندگان از تحصیل در معاونت متوسطه به‌صورت یکپارچه و کلان ثبت می‌شود و دفتر متوسطه نظری این مسئولیت را برعهده دارد، اما در حال حاضر آمار نهایی در این‌باره منتشر نشده است ولی خوشبختانه در حوزه مهارت‌آموزی از میزان جذب خوب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل برخوردار بوده‌ایم.»

مدییرکل دفتر آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که افزایش سهم ۴۰ درصدی آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای در برنامه هفتم توسعه چقدر می‌تواند در موضوع جذب بازماندگان از تحصیل موثر باشد، تصریح کرد: «همانطور که گفته شد توسعه هنرستان‌ها و آموزش‌های مهارتی یکی از عوامل جلوگیری از ترک تحصیل و جذب دانش‌آموزان است، با تحقق سهم ۴۰ درصدی آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای این موضوع بیشتر از قبل خواهد بود چرا که قرار است همزمان با افزایش سهم ۴۰ درصدی، توسعه و تجهیز هنرستان‌ها نیز رخ دهد، در نتیجه امکانات خوبی در اختیار هنرجویان قرار می‌گیرد.»

وی در پایان تصریح کرد: «هدف ما افزایش سهم آموزش‌های فنی‌حرفه‌ای به بیش از ۴۰ درصد است، چون‌ مهارت‌آموزی نیاز امروز کشور است و هرچه دانش‌آموزان به این سمت سوق داده شوند اتفاقات بهتری خواهد افتاد، چون‌ مهارت‌آموزی گام اول اشتغال در آینده و ایفای نقش در بازار کار کشور است.»


منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1114 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته دبیرستان
علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم