سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

جزئیات اجرای طرح «خاتم» ویژه دانش‌آموزان در ایام نوروز کد مطلب : 15907 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جزئیات اجرای طرح «خاتم» ویژه دانش‌آموزان در ایام نوروز

برنامه خاتم با موضوع خانواده، تلویزیون و مهارت به‌منظور شناسایی استعدادها و هدایت تحصیلی دانش‌‌آموزان برگزار می‌شود.
تاریخ خبر 1402/12/27

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح خاتم تا ۲۴ فروردین به‌منظور شناسایی استعدادها و هدایت تحصیلی دانش‌‌آموزان خبر داد.

محمدمهدی کاظمی در گفت‌وگو با پانا اظهار کرد: «یکی از طرح‌هایی که معاونت آموزش متوسطه در دوره اول اجرا می‌کند، برنامه خاتم است که با موضوع خانواده، تلویزیون و مهارت برگزار می‌شود.»

 

وی ادامه داد: «هدف از برگزاری این طرح مهارت‌آموزی، شناسایی استعدادها و خلاقیت دانش‌آموزان و دنبال‌کردن علایق دانش‌آموزان برای مساله هدایت تحصیلی است.»

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هدایت تحصیلی یک امر مهم و ضروری برای همه دانش‌آموزان است زیرا دانش‌آموزان دست به انتخاب می‌زنند و مسیر آینده خود را از این طریق رقم می‌زنند، افزود: «‌هدایت تحصیلی‌ از اهمیت بسیاری برخوردار است. ممکن است دانش‌آموزان استعدادها، خلاقیت‌ها و علایق مختلفی داشته باشند اما اطلاع نداشته باشند. لذا این طرح به همین منظور برنامه‌ریزی شده است.» 

 

کاظمی اضافه کرد: «فیلم‌های آموزشی با مشارکت شبکه آموزش سیما درباره مهارت‌های مختلف از جمله مهارت‌های هنری، خیاطی، تعمیرگاهی، شبکه، کامپیوتر و ... ‌تهیه شده که دانش‌آموزان این فیلم‌های آموزشی را می‌بینند و خودشان پروژه‌ای را اجرا و فیلم تهیه شده از کارشان را برای ما ارسال می‌کنند.‌»

وی گفت: «پویشی هم به همین منظور راه‌اندازی شده که از 24 اسفند شروع شده است و تا 24 فروردین ادامه خواهد داشت. ‌هر هفته ارزیابی صورت می‌گیرد و جوایزی هم که با همکاری صداوسیما تهیه شده است، به نفرات برتر تقدیم می‌شود.»

معاون آموزش متوسطه هدف اصلی از اجرای این طرح را آماده‌سازی دانش‌آموزان در راستای هدایت تحصیلی و انتخاب مسیر مناسب و مطلوب دانست و گفت: «دانش‌آموزان می‌توانند به سایت ‌پویش طرح خاتم مراجعه کنند، ‌فیلم‌های آموزشی را ببینند‌ و طرح‌های خود را ارائه ‌دهند.»‌

 

 

منبع: پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1385 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم