سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

جزئیات برگزاری آزمون‌های ورودی مدارس استعدادهای درخشان کد مطلب : 12621 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جزئیات برگزاری آزمون‌های ورودی مدارس استعدادهای درخشان

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از برگزاری آزمون‌ ورودی مدارس سمپاد برای سال تحصیلی 1402_ 1401 برای پایه هفتم و پایه دهم در روزهای 26 و 27 خردادماه 1401 خبر داد.
تاریخ خبر 1401/03/24

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از برگزاری آزمون‌های ورودی مدارس سمپاد خبر داد و گفت: آزمون‌ ورودی پایه هفتم، رأس ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه مورخ 26/03/ 1401 و آزمون پایه دهم، رأس ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ 27/03/1401 برگزار می‌شود.

الهام یاوری در این باره اعلام کرد: مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان تا 25 خردادماه سال جاری میباشد و داوطلبانی که قبلا در سامانه ثبت نام کرده‌اند با مراجعه به سامانه azmoon.medu.ir می­توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

وی گفت: سؤالات آزمون پایه هفتم در دو دفترچه مجزا ارائه می‌شود. دفترچه شماره 1، حاوی 60 سؤال و زمان پاسخ گویی به سؤالات 75 دقیقه و دفترچه شماره 2، حاوی 60 سؤال و زمان پاسخ گویی به سؤالات 25 دقیقه است.

یاوری درباره آزمون پایه دهم نیز عنوان کرد: محتوای آزمون پایه دهم نیز مشتمل بر دو دسته سوالات استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است که 50 درصد امتیاز مربوط به استعداد تحلیلی و 50 درصد مربوط به استعداد تحصیلی است. به 50 سوال استعداد تحلیلی 50 دقیقه و به 50 سوال استعداد تحصیلی 70 دقیقه زمان اختصاص می یابد.

وی در پایان یادآور شد: امسال، برای پایه هفتم حدود ۱۹۰هزار نفر و پایه دهم حدود ۱۰۴هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که در 2300 حوزه اجرایی به رقابت خواهند پرداخت. نهایتاً حدود ۱۸هزار نفر در پایه هفتم و حدود ۱۳هزار نفر در پایه دهم پذیرفته خواهند شد.


منبع: خبرگزاری پانا
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1798 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

دبیرستان علوم نو
آکادمی هوپا
مقاله
مقاله
مقاله
مقاله
دبیرستان پسرانه علامه بحرالعلوم
مجموعه مدارس سرای دانش
فرصت دیده شدن مدارس تهران