سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

جزئیات حضور دانش آموزان اول و دوم دبستانی در مدارس کد مطلب : 8805 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

جزئیات حضور دانش آموزان اول و دوم دبستانی در مدارس

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به تشریح جزئیات حضور دانش آموزان اول و دوم دبستانی در مدارس خبر داد.
تاریخ خبر 1399/10/24

. . . . . . . . . . . . .

جزئیات حضور دانش آموزان اول و دوم دبستانی در مدارسبه گزارش تیزلند، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در تشریح مصوبه جدید ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس، اظهار کرد: آموزش برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی و نیز دروس عملی شایستگی های فنی در شاخه‌های کاردانش و فنی‌وحرفه ای در مناطق زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه به صورت حضوری برقرار می‌شود و بازگشایی در مدارس زیر 50 نفر و مناطق آبی برای تمام پایه‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: این مصوبه برای تمام مناطقی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین وضعیت شده اند، بدون استثنا اجرایی خواهد شد.

حکیم زاده تصریح کرد: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از ده نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی در خصوص آمادگی مدارس برای حضور دانش‌آموزان اظهار کرد: تمهیدات لازم در دستورالعمل ابلاغی در نظر گرفته شده و در آن وظایف مسوولین استان‌ها و مناطق و مدیران مدارس مشخص است و رعایت مقررات و پروتکل های بهداشتی و نظارت بر آن ها مورد تاکید است.

وی با بیان این نکته که مدرسه در شرایط فعلی کارکردهای عادی خود را نخواهد داشت، گفت: مدارس باید طبق شیوه نامه های ارسال شده با رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تهویه مناسب در کلاس ها عمل نمایند و حتی المقدور زمان حضور دانش آموزان در مدرسه در حد ضرورت و معطوف به آموزش باشد.

حکیم زاده ضمن تشکر و قدردانی از زحمات معلمان اذعان داشت: بحث آموزش از تدریس جداست. در تدریس است که یادگیری شکل می گیرد. مساله امروز دانش آموزان پایه اول و دوم ما یک مساله ملی است و بحث سواد یک نسل در میان است.

وی ادامه داد: این مسوولیت سنگین بر دوش ما نهاده شده که پیامد آن در زندگی و آینده این دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود و شایسته است ما قدری بیشتر از آنچه که در گذشته فعالیت می کردیم، تلاش کنیم و من اطمینان دارم آموزگاران ما در این میدان هم مانند همیشه خوش خواهند درخشید.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص روند آموزش ها در شبکه شاد و تلویزیون تصریح کرد: ادامه فعالیت این دو بستر مانند گذشته خواهد بود و دانش آموزان و معلمان می توانند در کنار آموزش های حضوری، از برنامه های متنوع تلویزیون که توسط همکاران توانمند و با تجربه ما تهیه شده است و همچنین از محتواهای بارگذاری شده در شبکه شاد استفاده نمایند.

حکیم زاده ضمن تشکر از همکاری و حمایت های ارزنده خانواده ها از آنان خواست تا این فرصت را جدی گرفته و همراهی با معلمان و مدارس را ادامه دهند تا این برنامه مشترک منجر به بهبود وضعیت دانش آموزان پایه های اول و دوم شود.


منبع: خبرگزاری فارسنظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1144 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

  class=
مدارس سلام  class=
جشنواره زنگ کرونا  class=
علامه طباطبایی  class=

جزئیات حضور دانش آموزان اول و دوم دبستانی در مدارس

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش به تشریح جزئیات حضور دانش آموزان اول و دوم دبستانی در مدارس خبر داد.