سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

حاجی میرزایی: گسترش آموزش های مجازی در آموزش و پرورش یک سیاست تحولی است کد مطلب : 8003 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

حاجی میرزایی: گسترش آموزش های مجازی در آموزش و پرورش یک سیاست تحولی است

قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را متناسب با شرایط و مقتضیات روز تدوین کنیم
تاریخ خبر 1399/04/17

قبولی در کنکور با رایان کلاس
توصیه می‌کنیم همایش‌های رایان کلاس، نکته و تست و ویدئوهای آموزشی موجود در سایت www.rayanclass.com را ببینید، در این پکیج آموزشی آنلاین با کنارهم قرار دادن اساتید برتر کنکور مجموعه‌ای کامل و عالی برای آموزش شما دانش‌آموزان عزیز فراهم کرده‌است.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از خبرگزاری پانا - وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد باید قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را متناسب با شرایط و مقتضیات روز تهیه و تدوین کرد تا در آینده در آموزش دانش‌آموزان به مشکل بر نخوریم.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش، نهصد و هفتادو ششمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این جلسه با اشاره به لزوم تهیه و تدوین آئین نامه فعالیت‌های آموزشی و تربیتی در دوران بیماری‌های واگیردار، گفت: «این آئین نامه در کمیسیون اساسنامه‌ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش تهیه و تدوین شده و در چندین جلسه آن مورد بحث و بررسی قرار گرفته و پس از تایید در این کمیسیون اکنون برای بررسی و تصویب نهایی به صحن علنی شورای عالی آورده شده است.»

وی بیان کرد: «هدف ما از تهیه و تدوین این آئین نامه به رسمیت شناختن فعالیت‌های آموزشی و پرورشی از طریق تلویزیون، فضای مجازی و... برای آموزش‌های حضوری و غیرحضوری دانش‌آموزان است تا در موقعیت‌های مختلف مانند بیماری‌های واگیردار، آلودگی هوا، حوادث غیرمترقبه و... بتوان از این نوع شیوه آموزش استفاده کرد.»

حاجی میرزایی افزود: «گسترش آموزش‌های مجازی در آموزش و پرورش یک سیاست تحولی است که باید به آن پرداخته شود و استفاده از شیوه‌های ترکیبی در آموزش دانش‌آموزان یک نیاز اساسی و جدی در عصر حاضر است که برای رسمیت بخشیدن به آن نیازمند مقررات و آئین نامه متناسب با شرایط آن هستیم تا بتوانیم در شرایط مختلف از آن استفاده کنیم.»

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: «با توجه به اینکه با یک شرایط عدم اطمئنان در برنامه ریزی‌های آموزشی و پرورشی به صورت حضوری روبه رو هستیم و هیچ چیزی را نمی‌توانیم به صورت قطعی پیش بینی کنیم بنابراین نیازمند یک آئین نامه و مقررات منعطف برای ادامه آموزش دانش‌آموزان هستیم.»

وی اضافه کرد: «ستاد ملی کرونا یک مرجع قانونی است که به ما اجازه آموزش مجازی داده است ولی برای اینکه این نوع فعالیت آموزشی به رسمیت شناخته شود باید از طریق شورای عالی به وزارت آموزش و پرورش مجوز داده شود.»

وی ادامه داد: «آموزش و پرورش از این شرایطی که به وجود آمده است باید نهایت استفاده ببرد و به یک مسئولیت قانونی در آموزش و پرورش تبدیل شود که همه معلمان و مدیران مدارس در شرایط بحرانی و غیر منتظره بر اساس آن اقدام کنند.»

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به زمان بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: «پیشنهادهای خود را به ستاد ملی کرونا ارائه کرده‌ایم و این ستاد بازگشایی مدارس را از تاریخ 15 شهریور ماه اعلام کرده است و ما تابع تصمیمات این ستاد هستیم.»

در ادامه این جلسه آئین نامه فعالیت‌های آموزشی و تربیتی در دوران بیماری‌‌های فراگیر(با تاکید بر شیوع بیماری کرونا) مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ادامه بررسی آن به جلسه آینده موکول شد.


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1641 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه سما4  class=
رایان کلاس  class=
مدرسه مهرماندگار  class=
مدرسه سما (مجتمع)  class=

حاجی میرزایی: گسترش آموزش های مجازی در آموزش و پرورش یک سیاست تحولی است

قوانین و مقررات آموزشی و پرورشی را متناسب با شرایط و مقتضیات روز تدوین کنیم