سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

حدود 6 میلیون دانش‌آموز ابتدایی در کشور‌ ثبت‌نام کرده‌اند کد مطلب : 16275 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

حدود 6 میلیون دانش‌آموز ابتدایی در کشور‌ ثبت‌نام کرده‌اند

5 میلیون و 800 ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در حوزه ابتدایی انجام شده و در هفته پیش‌رو این عدد کامل‌تر خواهد شد تا به ثبت‌نام بالای 90 درصد در دوره ابتدایی برسیم.
تاریخ خبر 1403/04/19

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، سیدمجتبی هاشمی با بیان اینکه نهمین جلسه پروژه مهر وزارت آموزش‌و‌‌‌پرورش در سطح ملی تشکیل شد گفت: با توجه به همگرایی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد با هماهنگی مدیران کل، جلسه‌ای برای کنترل شرایط اجرای پروژه مهر در سطح استان‌ها در دو بخش ثبت‌نام و ثبت و توزیع کتب درسی تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه در نشست‌های قبل، فعالیت پروژه مهر در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای تبیین شده افزود: در جلسات هر کدام از کارگروه‌ها به تناسب فعالیت‌ها و وظایفی که بر عهده آن‌ها گذاشته شده، با توجه به برنامه زمانبندی پروژه مهر، دستور جلسه‌ای برای آنان تعیین می‌شود.

 

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات با بیان اینکه شرایط مهم تصویب و مسائلی به صورت دوسویه با استان‌ها به جمع‌بندی رسید ادامه داد: مرتبط با ثبت‌نام دانش‌آموزان، مسائل در دو بخش حوزه ابتدایی و متوسطه بررسی شد، کلاس اول ابتدایی به دلیل شرایط خاص مورد بررسی دقیق‌تر قرار گرفت و تا امروز حدود ۹۰۰ هزار دانش‌آموز ثبت‌نام قطعی شدند؛ طبیعتا در فرصت باقیمانده بخش‌های دیگری هم اضافه خواهد شد و نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد.

 

هاشمی با بیان اینکه سایر پایه‌های ابتدایی هم با توجه به میان‌پایه بودن و طبق برنامه زمان‌بندی پس از صدور کارنامه در پایه بالاتر باید ثبت‌نام کنند گفت: ۵ میلیون و ۸۰۰ ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان در حوزه ابتدایی انجام شده و در هفته پیش‌رو این عدد کامل‌تر خواهد شد تا به ثبت‌نام بالای ۹۰ درصد در دوره ابتدایی برسیم.

وی با بیان اینکه در دوره متوسطه نیز دو پایه ورودی هفتم و دهم وجود دارد افزود: هماهنگی‌های لازم انجام شده، ثبت‌نام میان پایه‌ها شروع شده و در جلسات آتی بحث ثبت‌نام دوره متوسطه در دستور کار قرار خواهد گرفت؛ سایر فرآیندهایی که زمینه‌ساز ثبت‌نام است و فرآیندهای بعد از ثبت‌نام نیز در دبیرخانه پروژه مهر وزارت آموزش‌و‌پرورش برنامه‌ریزی شده و در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات عنوان کرد: عزم و جزم همه در سطوح مختلف این است که به صورت پیشگیرانه و آینده نگرانه شرایط پروژه مهر رصد شود و تلاش می‌شود فعالیت‌ها با دقت و قوت انجام شود؛ همه پایه کار هستند تا سال تحصیلی آتی سال خوبی برای دانش آموزان باشد.

 

هاشمی با بیان اینکه در حوزه کتب درسی مسائل بررسی شد، در بخشی از استان‌ها فعالیت ثبت کتب به خوبی انجام و در برخی نگرانی‌هایی وجود داشت که تذکرات لازم داده شد اظهار کرد: طبق زمانبندی همگام‌سازی، همه فعالیت‌های پروژه مهر پیش می‌رود و آینده روشنی در حوزه اجرای پروژه مهر و آغاز سال تحصیلی خواهیم داشت.


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1997 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

تیزلند چگونه به مدارس کمک می کند؟
مجموعه مدارس سرای دانش
دبستان و پیش دبستان ایران دخت
مجتمع آموزشی سیمای فرهنگ
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم