سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

حذف شهریه و آزمون ورودی مدارس خاص دولتی کد مطلب : 7096 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

حذف شهریه و آزمون ورودی مدارس خاص دولتی

مدارس خاص دولتی که آزمون ورودی و شهریه دارند به مدارس عادی دولتی تبدیل خواهند شد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

توصیه ویژه: برنامه مطالعه درسی هفتگی
توصیه می‌کنیم برنامه مطالعاتی و برنامه درسی جدید و به روز را در سایت مرکز پیشرفت و هدایت تحصیلی میم ببینید. در «میم»، به صورت هفتگی با ویدئو و متن تکالیف روزانه و برنامه درسی مطالعاتی برای پایه های مختلف در دسترس شما قرار دارد.

. . . . . . . . . . . . .

حذف شهریه و آزمون ورودی مدارس خاص دولتیبه گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حمایت میرزاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: مدارس نمونه دولتی، شاهد، تیزهوشان و هیئت امنایی حق برگزاری آزمون ورودی و دریافت شهریه را ندارند و از سال آینده به مدارس عادی دولتی تبدیل خواهند شد.

وی تاکید کرد: ثبت نام دانش آموزان از سال آینده در این مدارس براساس محدوده جغرافیایی محل سکونت دانش آموز خواهد بود.

میرزاده خاطرنشان کرد: مدارس دولتی مناطق محروم از جمله مدارس روستایی، عشایری، شبانه روزی و استثنایی، چون به صورت عادی دولتی اداره می‌شوند مشمول مصوبه حذف تنوع مدارس نخواهند بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این طبقه بندی در مصوبه مجلس شورای اسلامی اشاره نشده است گفت: این طبقه بندی در آیین نامه‌ای که از طرف آموزش و پرورش تنظیم و تدوین خواهد شد اعلام می‌شود و در مصوبه مجلس به موارد جزئی اشاره نکردیم و تنها مدارس را به دو نوع دولتی و غیردولتی تقسیم کردیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که تکلیف مدارس استعداد‌های درخشان و شاهد که اساسنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارند چه خواهد شد افزود: شورای نگهبان ایرادی به حذف مدارس استعداد‌های درخشان گرفته است که این ایراد را مجلس برطرف خواهد کرد و در صورتی که مصوبه به تایید شورای نگهبان برسد این مدارس نیز به مدارس عادی دولتی تبدیل خواهند شد.

میرزاده اضافه کرد: مصوبه حذف تنوع مدارس، فردا در کمیسیون مشترک برنامه و بودجه و آموزش و تحقیقات مجلس بررسی و ایرادات وارد شده از طرف شورای نگهبان برطرف خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایسنانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1868 را در این کادر وارد کنید:

   خانم زهرا حسین زاده
سلام آزمون ورودی نمونه دولتی و تیزهوشان نهم به دهم دایر هست یانه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
صبر کنید تا خبرها و دستورالعمل آزمون بیاد


   خانم نیلوفر بابازاده
سلام میخواستم بدونم اینم مثل حذف کنکور معلوم نیس کی اجرا بشه یا قطعا امسال ازمون نهم به دهم گرفته نمیشه؟ یعنی ما الان برای آزمون بخونیم یا نه؟

پاسخ سرزمین تیزهوش ها :
سلام دوست عزیز
ما هم اطلاعات زیادی نداریم صبر کنید تا خبرهای مربوط به این موضوع انتشار داده بشه


همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مدرسه مهرماندگار  class=
آموزشگاه آپرا  class=
مدرسه حسام  class=
مدرسه بحرالعلوم  class=
مدرسه موفق  class=

حذف شهریه و آزمون ورودی مدارس خاص دولتی

مدارس خاص دولتی که آزمون ورودی و شهریه دارند به مدارس عادی دولتی تبدیل خواهند شد.