سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

داوطلبان کنکور چگونه می‌توانند سوابق تحصیلی خود را ترمیم کنند؟ کد مطلب : 13161 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

داوطلبان کنکور چگونه می‌توانند سوابق تحصیلی خود را ترمیم کنند؟

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش چگونگی ترمیم سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور سراسری را تشریح کرد.
تاریخ خبر 1401/08/18

. . . . . . . . . . . . .

داوطلبان کنکور چگونه می‌توانند سوابق تحصیلی خود را ترمیم کنند؟به گزارش تیزلند، محسن زارعی درباره برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دی‌ امسال اظهار داشت: «آزمون دی‌‌ تعیین‌کننده رتبه کلی داوطلب نیست و فقط رتبه آزمونی که در آن شرکت کرده مشخص خواهد شد؛ در واقع رتبه داوطلبان پس از شرکت در مرحله دوم کنکور در تیر‌ سال آینده مشخص می‌شود که در آن زمان سابقه تحصیلی دانش‌آموز ایجاد و کارنامه داوطلب نیز صادر شده است. بدیهی است که نمره داوطلب در هر نوبت بیشتر باشد، آن نمره برای وی لحاظ خواهد شد.»

وی ادامه داد: «به دانش‌آموزان عزیز توصیه می‌شود که کنکور دی ‌را به‌عنوان کنکور آزمایشی قلمداد کنند چرا که دانش‌آموزان در حال تحصیل هستند و اگر تمام تمرکز خود را روی کنکور بگذارند احتمال آسیب به امتحانات نهایی و سهم ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی وجود دارد. امیدواریم با یاری خداوند متعال دانش‌آموزان در خرداد‌‌ سابقه تحصیلی خوبی را ثبت کنند و در کنکور تیر‌ سال آینده توانمندی واقعی خود را به نمایش بگذارند.»

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که ترمیم سوابق تحصیلی چگونه انجام می‌شود، بیان کرد: «برخی از داوطلبان ممکن است اظهار کنند تمرکزی روی ایجاد سابقه تحصیلی مورد نظرشان نداشته‌اند اما اکنون تصمیم دارند سابقه تحصیل خود را ترمیم کنند، در این صورت داوطلب می‌تواند برای هر درس درخواست آزمون دهد و با شرکت در امتحانات، سوابق تحصیلی خود را ترمیم کند.»

زارعی افزود: «داوطلب در حال حاضر می‌تواند یک بار برای هر درس درخواست آزمون دهد و همچنین کسانی که به‌صورت کلی دارای سوابق تحصیلی نیستند (فارغ‌التحصیلان دیپلمه قبل از سال ۱۳۸۴) نیز می‌توانند با این روش اقدام به ایجاد سابقه تحصیل کنند. دانش‌آموزان هنرستان هم می‌توانند برای دروس عمومی همراه با دیگر دانش‌آموزان، در قالب ترمیم نمرات ایجاد سابقه کنند.»

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که متقاضیان ترمیم نمره چه زمانی می‌توانند در امتحانات شرکت کنند، گفت: «پیشنهاد داده‌ایم که دی‌ماه سال جاری امتحانات ترمیم نمره برگزار شود و افراد بتوانند با ثبت‌نام در مدارس بزرگسالان، به شیوه داوطلب آزاد، در امتحانات شرکت کنند.»

وی در پایان خاطرنشان کرد: «آنچه گفته شد پیشنهاداتی است که از سوی این مرکز مطرح و در شورای عالی آموزش و پرورش با کلیات آن موافقت شده است اما هنوز تایید نهایی نشده و در صورت تایید نهایی اطلاعات تکمیلی و جزئیات بیشتری از آن به اطلاع ذی‌نفعان خواهد رسید.»


منبع: خبرگزاری پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1492 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع مشکوه
دبستان ستارگان زمین
شب امتحان
هوپا آکادمی
بسته های آبان و آذر 1401