سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

دبیرستانهای کمتر از 50 دانش آموز مناطق آبی از اول بهمن حضوری می شوند کد مطلب : 8809 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

دبیرستانهای کمتر از 50 دانش آموز مناطق آبی از اول بهمن حضوری می شوند

به گفته مدیرکل دفتر دوره دوم نظری وزارت آموزش و پرورش جمعیت دانش آموزی در 2841 دبیرستان در کل کشور کمتر از 50 نفر است، لذا در صورتی که این مدارس در مناطق با وضعیت آبی قرار داشته باشند، می توانند از ابتدای بهمن ماه برابر بخشنامه ابلاغی، نسبت به دایر کردن کلاس های حضوری اقدام کنند.
تاریخ خبر 1399/10/25

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، عباس سلطانیان با ارائه گزارشی از تعداد دانش آموزان و مدارس در سال تحصیلی 1399-1400 به تعداد دبیرستانهای کشور اشاره کرد و گفت: در کل کشور 12 هزار و 88 دبیرستان با یک میلیون و 789 هزار دانش آموز در حال تحصیل داریم که در در دوره دوم نظری در4رشته به تفکیک"رشته ریاضی 14.87درصد،  رشته علوم تجربی 38.91 درصد، رشته ادبیات وعلوم انسانی 45.4 درصد و رشته علوم ومعارف اسلامی 0.82 درصد در حال تحصیل هستند.

وی ادامه داد: امسال در پایه دهم وضعیت دانش آموزان در رشته های ریاضی 15.76،رشته تجربی 37.66، ادبیات وعلوم انسانی 45.76 و معارف اسلامی 0.82درصد بوده که در رشته ریاضی 1.2 درصد افزایش داشتیم. سهم شاخه نظری در کل دوره (پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم 64.09 درصد است.

مدیرکل دفتر دوره دوم نظری وزارت آموزش و پرورش افزود: جمعیت دانش آموزی در 2841 دبیرستان در کل کشور کمتر از 50 نفر است، لذا در صورتی که این مدارس در مناطق با وضعیت آبی قرار داشته باشند، می توانند از ابتدای بهمن ماه برابر بخشنامه ابلاغی، نسبت به دایر کردن کلاس های حضوری اقدام کنند. از این تعداد1292 دبیرستان درحوزه شهری و 1549دبیرستان در مناطق روستایی هستند. از تعداد 2841 دبیرستان، 1880 دبیرستان دولتی و 961 دبیرستان غیردولتی است.

وی ضمن بیان اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و در جهت تحقق و توسعه عدالت آموزشی و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان، دبیرستانهایی با کمترین تعداد دانش آموز در مناطق محروم، در حال ارائه خدمات آموزشی و تربیتی هستند، در ادامه گزارشات خود به اولویت های برنامه ای پرداخت و گفت: 23ب رنامه و 60 فعالیت محور کار ما در شاخه نظری است که پس از ابلاغ برنامه سالانه وزارت آموزش و پرورش به استانها، در حال اجرا و پیگیری آن هستیم و شاخص های مرتبط با فعالیت ها را رصد می کنیم.

وی اضافه کرد: در راستای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان درسامانه ltms پنج الگو درحال حاضر وجود دارد که در الگوی اول تعداد 9088 دبیرستان الگوی آموزش غیرحضوری و 418 دبیرستان الگوی حضوری و 1168الگوی ترکیبی حالت اول (الگوی شماره 3 که حضوری اما با رعایت تراکم ترکیب حالت اول است) و 705 دبیرستان در الگوی 4 ترکیبی حالت دوم و 102دبیرستان در الگوی شماره 5 به صورت خود آموز باارسال بسته های آموزشی و تعداد 599 مدرسه در سامانه واردشده اند اما ثبت الگوی آنها ناقص بوده است که جمعا 11481دبیرستان است.

سلطانیان در خصوص تولیدمحتوا از فعالیت 21 دبیرخانه کشوری دروس نظری درک شور خبرداد که وظیفه تهیه، تدوین و جمع آوری محتوا و بارگذاری آن را در شبکه شاد برعهده دارند و گفت: روزانه 17 برنامه آموزشی از شبکه های آموزش سیما، شبکه 4 و شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود که طبق آخرین آمار تا روز 22 دی ماه2167 برنامه با همکاری و مشارکت 83 دبیر مجرب دروس شاخه نظری،بر روی آنتن رفته است و لازم است همه ما، به ویژه رسانه ملی از همکاری بسیار شایسته این عزیزان، بطور ویژه تجلیل کند.

مدیرکل دفتردوره دوم نظری از فعالیت 1638 کانال در شاخه نظری خبرداد که محتوای آموزشی آن توسط دبیرخانه ها کشوری دروس شاخه نظری تهیه و بارگذاری می شود.

وی در خصوص برگزاری اولین دوره جشنواره علمی پژوهشی دانش آموزان در پژوهشسراهای دانش آموزی گفت: 9عنوان مسابقه کشوری در 41 گرایش به صورت غیر حضوری، با شرکت 264 هزار و 457 شرکت کننده، مرحله کشوری این جشنواره با حضور 3087 شرکت کننده با ارائه  2348  اثر برگزار شد. 284 تیم شامل 393 دانش آموز حائز رتبه های برتر شدند. 108 داور از دانشگاه و آموزش و پرورش به ما کمک کردند. در سال 98-97 آمار شرکت کنندگان 95 هزار و 727 نفر بود. در سال 99-98 آمار 264 هزار و 457 نفر، به لحاظ کمی و کیفی شاهد رشد بسیار خوبی بودیم.بخشنامه دومین دوره جشنواره علمی پژوهشی دانش آموزان در سال تحصیلی جاری نیز به تمامی استان ها ارسال شده است.

وی در خصوص برگزاری موفق شانزدهمین جشنواره الگوهای تدریس برتر در سال گذشته گفت: کرونا باعث تعطیلی این جشنواره نشد. این جشنواره یکی از روش های توسعه حرفه ای دبیران محسوب می شود.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1783 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

  class=
مدارس سلام  class=
جشنواره زنگ کرونا  class=
علامه طباطبایی  class=

دبیرستانهای کمتر از 50 دانش آموز مناطق آبی از اول بهمن حضوری می شوند

به گفته مدیرکل دفتر دوره دوم نظری وزارت آموزش و پرورش جمعیت دانش آموزی در 2841 دبیرستان در کل کشور کمتر از 50 نفر است، لذا در صورتی که این مدارس در مناطق با وضعیت آبی قرار داشته باشند، می توانند از ابتدای بهمن ماه برابر بخشنامه ابلاغی، نسبت به دایر کردن کلاس های حضوری اقدام کنند.