سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

دروس امتحان نهایی پایه‌های دهم و یازدهم اعلام شد کد مطلب : 14447 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

دروس امتحان نهایی پایه‌های دهم و یازدهم اعلام شد

دروس امتحان نهایی پایه‌های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه شاخه نظری به تایید رئیس‌جمهوری و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش رسید.
تاریخ خبر 1402/08/08

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، عناوین «دروس امتحان نهایی پایه‌های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه شاخه نظری برای ایجاد سابقه تحصیلی» که به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسیده بود به تایید رئیس‌جمهوری و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش؛ «دروس امتحان نهایی پایه‌های دهم و یازدهم دوره دوم متوسطه شاخه نظری برای ایجاد سابقه تحصیلی» در جلسه 1031 شورای عالی آموزش و پرورش و به استناد قانون اصلاح لایحه قانونی راجع به تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب مجلس شورای اسلامی، پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

این مصوبه در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به‌ویژه راهکار 19/1 و به استناد ماده واحده سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و به منظور ایجاد سابقه تحصیلی در دروس پایه‌های دهم و یازدهم (دروس مندرج در جدول پیوست) امتحان نهایی به عمل می‌آید.

«شیوه‌نامه اجرایی این مصوبه و تصمیم‌گیری در مورد نحوه ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمرات بر عهده کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش است.»

وزارت آموزش و پرورش موظف است:

نسبت به فراهم آوردن زمینه و امکانات برای برگزاری امتحانات نهایی دوره دوم متوسطه، اقدام لازم را با مشارکت سایر دستگاه‌ها و مراجع ذی‌ربط به عمل آورد.

منابع مالی لازم برای برگزاری امتحانات نهایی دوره دوم متوسطه را به استناد ماده 8 مصوبه جلسه 843 شورای عالی انقلاب فرهنگی در بودجه سنواتی لحاظ کند.

همچنین وزارت آموزش و پرورش موظف است گزارش چگونگی برگزاری امتحانات نهایی را هر سال به شورای عالی آموزش و پرورش ارائه کند.

لازم به ذکر است این مصوبه برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.

 

تصویری از دروس امتحان نهایی دهم

 

تصویری از دروس امتحان نهایی پایه‌ی یازدهم


منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1167 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم