سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

دهمین المپیاد بین‌المللی هندسه، دیروز برگزار شد کد مطلب : 14407 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

دهمین المپیاد بین‌المللی هندسه، دیروز برگزار شد

آزمون دهمین دوره المپیاد بین‌المللی هندسه، ساعت 9 صبح دیروز در تهران برگزار شد.
توجه بازدیدکننده عزیز، از زمان تنظیم این خبر بیش از 3 ماه گذشته است. برای مشاهده اخبار به روز، به بخش اخبار آموزشی مراجعه کنید!

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، آزمون نهایی دهمین دوره المپیاد بین‌المللی هندسه همزمان با 62 کشور جهان دیروز در تهران برگزار شد.

آزمون دهمین دوره المپیاد بین‌المللی هندسه همزمان با ۶۲ کشور، ساعت 9 صبح دیروز در تهران و در حوزه‌های دبیرستان علامه حلی و دبیرستان فرزانگان به ترتیب برای 5 دوره اول و 7 دوره دوم برگزار شد.

ثبت‌نام کارسوق ملی فراگیر هندسه ایران و دهمین المپیاد هندسه ایران تا 23 مهرماه جاری فرصت داشت.

دبیرخانه این دوره از کارسوق در دبیرستان فرزانگان امین ۳ اصفهان قرار دارد و علاقه‌مندان در ابتدا تا 20 مهر برای ثبت‌نام فرصت داشتند که در ادامه تا 23 مهر تمدید شد.

آزمون نیز صبح دیروز و همزمان با 62 کشور جهان در تهران برگزار شد.

هندسه، یکی از حوزه‌های درخشش تمدن ایرانی - اسلامی است و در آثار علمی دانشمندان گذشته ما نیز نمودی آشکار دارد. هندسه به عنوان یکی از شاخه‌های اصلی ریاضیات، قدمتی باستانی دارد و حل مسائل هندسی به عنوان چالشی خلاقیت‌برانگیز همواره درمیان ریاضیدانان و دوستداران ریاضیات از محبوبیت بالایی برخوردار بوده‌ است.

در سال ۱۳۹۳ جمعی از معلمان و علاقه‌مندان این حوزه با هدف ترویج و عمومی کردن هندسه در سطح کشور و ایجاد بستری مناسب برای ارتباط بین علاقه‌مندان در سرتاسر جهان، اقدام به راه‌اندازی «المپیاد هندسه ایران (IGO)» کردند.

«المپیاد هندسه ایران» یکی از معدود مسابقات دانش‌آموزی در سطح بین‌المللی است که جمهوری اسلامی ایران مبدع و آغازگر آن بوده است.

 

منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1759 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مجتمع کوشش
مجتمع نشانه رستا
دبیرستان پسرانه حضرت سیدالشهدا(ع)
مسابقه کانگورو چیست؟
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم