سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

زمان بازگشایی مدارس تغییر نمی‌کند کد مطلب : 10928 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

زمان بازگشایی مدارس تغییر نمی‌کند

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: وضعیت مدارس ابتدایی مجدد در جلسه روز شنبه آینده ستادملی کرونا مطرح و تصویب می شود. این موضوع یک مرتبه مطرح و کلیاتش پذیرفته شده است. در مجموع مدارس با رعایت پروتکل ها باز خواهند شد.
تاریخ خبر 1400/08/12

. . . . . . . . . . . . .

زمان بازگشایی مدارس، تغییری نکردهبه گزارش تیزلند، علیرضا کاظمی در حاشیه مراسم زنگ ملی مبارزه با استکبار جهانی، گرامیداشت روز دانش‌آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی که در مدرسه شهید کدخدایی منطقه 11 آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد با بیان اینکه امسال به دلیل اینکه روز سیزدهم آبان ماه، پنجشنبه است و مدارس تعطیل بودند زنگ مبارزه با استکبارستیزی را به صورت نمادین امروز در سراسر کشور و شبکه‌های مجازی به صدا در آوردیم. یکی از وظایف مهم ما در نظام تعلیم و تربیت همین است که روحیه استکبار ستیزی را در دانش‌آموزان زنده نگه داریم.

شرکت در تجمعات 13 آبان بنابر اقتضا و شرایط هر شهر و منطقه

وی افزود: روز 13 آبان و این ایام صرفا رویدادهای تاریخی نیست، بلکه جریانی است که به پیروزی و استمرار انقلاب کمک کرده و آینده انقلاب مدیون داشتن این روحیه در دانش آموزان و تداوم آن است. فردا، 13 آبان دانش‌آموزان در تجمعاتی که به اقتضای شرایط شهر و منطقه شان وجود دارد، حضور می‌یابند. حضور پررنگ تشکل‌های دانش‌آموزی کمک می کند که این روز را گرامی بداریم و با کسانی که 13 آبان را رقم زدند پیمان ببندیم و راه آن‌ها را ادامه دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه جامعه دانش‌آموزی ثابت کرده در تمام عرصه‌هایی که نظام نیاز داشته حضور پررنگ و پرافتخاری داشته است گفت: اگر قرار باشد روحیه استکبارستیزی را در دانش‌آموزان زنده نگه داریم دو شرط دارد؛ نخست ارتقای معرف، بصیرت و دانش دانش‌آموزان نسبت به عظمت راهی که طی شده و دوم ولایت مداری و ولایت پذیری است. آنچه انقلاب را به این دستاوردها رسانده در سایه ولایتمداری مردم بوده است.

کتاب‌های درسی نیازمند بازبینی جدی هستند

کاظمی درباره ورود موضوعاتی چون مقابله با استکبار جهانی در کتب درسی گفت: یکی از اقداماتی که باید انجام دهیم این است که خباثت‌های آمریکا را به جامعه دانش‌آموزی بنمایانیم که یکی از ظرفیت‌های موثر، کتاب‌های درسی هستند. کتاب‌های درسی در این راستا نیازمند بازبینی جدی اند که امیدوارم در دولت سیزدهم روی مجموعه کتب درسی در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انقلاب یک بازنگری جدی اتفاق بیفتد.

وی افزود: البته انتظاراتی که از کتاب‌های درسی وجود دارد بسیار زیاد و در مقابل حجم کتب و ساعات آموزش محدود است. ما همه موارد را هم نباید محدود به کتاب‌های درسی کنیم. باید از فعالیت‌های فوق برنامه، برگزاری جشنواره‌ها و دیگر برنامه‌ها استفاده کرده و فقط بر کتاب درسی تمرکز نکنیم. ورود موضوع مقابله با استکبار به کتب درسی نیاز به مطالعه و بررسی دارد. موضوعاتی اشاره شده، اما کافی نیست.

بابت نابسمانی توزیع کتاب‌ها عذرخواهی می‌کنم

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره توزیع کتب درسی و فرایند نامطلوبی که دارد نیز گفت: هم به دانش آموزان و هم به والدین حق می دهم و هم بابت این نابسامانی که در توزیع کتب درسی ایجاد شد عذرخواهی می‌کنم. بخشی از این واقعه دست آموزش و پرورش نیست، مانند وقتی که دانش‌آموزی جابه جا می شود یا دیر ثبت‌نام و انتخاب رشته می‌کند. سامانه‌ای داریم که اگر خارج آن عمل کنیم نابسامانی بیشتر می‌شود. کتابهای درسی خوب توزیع شد، اما همیشه اینطور بوده که بخشی از دانش‌آموزان به دلیل بی توجهی خودشان و گاهی مدیر مدرسه ممکن است کتاب دیر به دستشان برسد، اما خب امسال سامانه سیدا هم مشکلات را مقداری تشدید کرد. چون سامانه جدید تاسیس شده بود باعث شد به علت آشنایی اندک بخش‌های اجرایی با این سامانه فرایند ثبت‌نام با تاخیر مواجه شود. قول می دهم یکی از برنامه های مهم که وزارت آموزش و پرورش باید به آن بپردازد الگوی توزیع کتاب‌های درسی باشد.

مشکلی در توزیع کتابها وجود ندارد

کاظمی افزود: مشکلات تا حدود زیادی برطرف شده است. سامانه کتاب درسی برای ثبت سفارش تک جلدی کتاب‌های درسی هم باز است. امکان ندارد که دانش آموزی از چند ماه قبل ثبت نام کرده باشد و کتاب هنوز به دستش نرسیده باشد. از 145 میلیون جلد کتابی که توزیع می کنیم زیر 250 هزار جلد باقی‌مانده که هنوز توزیع نشده است. اکنون مشکلی در توزیع کتاب‌های درسی نداریم.

زمان بازگشایی مدارس تغییر نمی‌کند

وی در پاسخ به اینکه آیا زمان بازگشایی مدارس دیگر تغییری نمی کند؟ عنوان کرد: خیر، قرار نیست تغییر کند، تغییر هم نکرده است. از روز اول سیاست ما در بازگشایی مدارس این بود که مدارس روستایی و عشایری از روز اول مهر فعالیت‌شان را آغاز کنند که این اتفاق افتاد. مدارس شهری با جمعیت بالا، آموزش را به صورت مجازی آغاز کردند.

کاظمی ادامه داد: فرایند بازگشایی برای مدارس متوسطه از ابتدای آبان شروع شده و قرار است طی آبان ماه مدارس خودشان زمان و الگوی بازگشایی را مشخص کنند. ترجیح ما و ستادملی کرونا هم این بود که از 15 آبان برای متوسطه دوم و از اول آذر برای مدارس ابتدایی و متوسطه اول بازگشایی را انجام دهیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس ابتدایی اظهار کرد: وضعیت مدارس ابتدایی مجدد در جلسه روز شنبه آینده ستادملی کرونا مطرح و تصویب می شود. این موضوع یک مرتبه مطرح و کلیاتش پذیرفته شده است. در مجموع مدارس با رعایت پروتکل‌ها باز خواهند شد.


منبع: خبرگزاری ایسنا


مطالب مرتبط::
» منع مدارس جهت «اعمال محدودیت» و «شرط واکسن» برای دانش‌آموزان
» جزئیات بازگشایی مدارس از فردا؛ حضور در مدرسه اجباری است؟
» حضور همه دانش‌آموزان در مدارس از یکم آذر الزامی شد
» بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه با ظرفیت صددرصدی کلاس‌های درس نخواهد بود
» الزامات بازگشایی مدارس ابتدایی و دوره اول متوسطه از اول آذر
» تشریح الزامات بهداشتی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از آذرماه
» چگونگی بازگشایی مدارس متوسطه اول و ابتدایی از اول آذرماه
» قطعی شدن حضور دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول از ابتدای آذرماه
» تکلیف بازگشایی مدارس ابتدایی مشخص شد
» بازگشایی مدارس متوسطه دوم از امروز(شنبه 15ابان)
» بازگشایی حضوری،آنلاین و ترکیبی مدارس
» کدام مدارس بازگشایی می‌شوند؟
» زمان دقیق بازگشایی مدارس
» آغاز ثبت‌نام سرویس‌ مدارس در مناطقی که مدارس بازگشایی شده‌اند
» بازگشایی مدارس متوسطه دوم از 15 آبان و متوسطه اول از اول آذر
» نحوه بازگشایی مدارس براساس دوره‌های تحصیلی از نیمه آبان‌ماه
» زمان بازگشایی مدارس کشور اعلام شد
» آذرماه مدارس بازگشایی می شوند
» شرایط بازگشایی مدارس دارای 300 دانش آموز و بالاتر در آبانماه
» بازگشایی حضوری و ترکیبی مدارس شهری و پرجمعیت تا آخر آبان
» نتایج آزمون جامع جبرانی بازماندگان از آزمون های دانشگاه فرهنگیان اعلام شد
» کدام مدارس از یکم آبان ماه بازگشایی می شوند؟
» مدارس بالاخره چه زمانی بازگشایی می شوند؟
» جزئیات بازگشایی مدارس از شنبه آینده
» صدور مجوز بازگشایی مدارس برای 3 گروه دانش آموزی تاکنون
» جزئیاتی جدید از بازگشایی مدارس از آبان ماه
» مدارس از اول آبان ماه بازگشایی می شوند
» اعلام زمان بازگشایی مهد های کودک

مطالب مشابه ومورد توجه بازدیدکنندگان
» بازگشایی حضوری،آنلاین و ترکیبی مدارس

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1152 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

مقاله داخل سایت
معرفی سایت
آزمون های دانش آموزی