سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

ساماندهی مدارس هیئت امنایی کد مطلب : 13445 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

ساماندهی مدارس هیئت امنایی

مدیرکل دفتر امور شوراهای آموزش‌وپرورش و مناطق آزاد تجاری با بیان اینکه درحال حاضر 3.5 درصد مدارس کل کشور، هیئت امنایی هستند که این 3.5 درصد، هفت درصد کل دانش‌آموزان را پوشش می‌دهند گفت: در حال برنامه‌ریزی برای توسعه مدارس هیئت امنایی هستیم و باید شمار مدارس هیئت امنایی با مشارکت چند وزاتخانه و مردم هر محل، به 25 درصد مدارس کل کشور برسد.
تاریخ خبر 1401/11/02

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، هادی عابدی درباره ساماندهی مدارس هیئت امنایی که ذیل سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش هستند توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: طبق دستوری که رئیس جمهور در سند انتظار به وزارت آموزش و پرورش داد، در بند سوم اقدامات اولویت دار آمده است که شمار مدارس هیئت امنایی با مشارکت چند وزاتخانه و مردم هر محل، به ۲۵ درصد مدارس کل کشور برسد.

وی افزود: این کار مستلزم آن است که حتما چند وزارتخانه را پای کار بیاوریم، مردم را توجیه کنیم و برای روسای ادارات و معلم ها جلسات توجیهی برگزار کنیم.

مدیرکل دفتر امور شوراهای آموزش‌وپرورش و مناطق آزاد تجاری با اشاره به اینکه آیین‌نامه مربوط نیز در دست تدوین است گفت: جلسات و نشست های تخصصی جدی با کارشناسان در قالب مردمی سازی نظام حکمرانی و کاهش تصدی‌گری در آموزش و پرورش در حال برگزاری است و الگو و مصداقی که در مردمی‌سازی به آن رسیده‌ایم، توسعه مدارس هیئت امنایی است.

عابدی ادامه داد: درحال حاضر ۳.۵ درصد مدارس کل کشور، هیئت امنایی هستند که این ۳.۵ درصد، هفت درصد کل دانش‌آموزان را پوشش می‌دهند. این آمار نشان می‌دهد که اقبال مردم به این مدارس زیاد است و تراکم دانش آموز در این مدارس بالاتر از متوسط کشوری است.

وی با بیان اینکه این مدارس، جزو مدارس دولتی خوب ما هستند گفت: بناداریم این مدارس را در تمام استان‌ها و همچنین مناطق محروم گسترش دهیم. لازم است از ظرفیت خیرین، واقفین و هیئت امنایی که تشیکل می‌شود برای این امر به خوبی استفاده کنیم.


منبع: خبرگزاری ایسنا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1431 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

هوپا آکادمی
مجتمع بامداد پارسی
مجتمع آموزشی موعود