سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

سامانه گرمایشی 14 هزار کلاس درس استانداردسازی می‌شود کد مطلب : 14517 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

سامانه گرمایشی 14 هزار کلاس درس استانداردسازی می‌شود

با توجه به افزایش سهم شرکت ملی گاز برای استانداردسازی کلاس‌های درس، سامانه گرمایشی 14 هزار کلاس در سطح کشور استاندارد می‌شود.
تاریخ خبر 1402/08/27

. . . . . . . . . . . . .

در ۲ سال گذشته‌ ۵۸۰۶ مدرسه افتتاح شده است و تا پایان سال ۸۰۰ مدرسه دیگر ساخته خواهد شد.

به گزارش تیزلند به نقل از پانا، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت سهم شرکت ملی گاز در پرداخت عوارض طرح استانداردسازی کلاس‌های درس در سال جدید از ۲۰ به ۵۰ درصد افزایش یافته که با این افزایش ۱۴ هزار کلاس درس استانداردسازی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور؛ حمیدرضا خان‌محمدی در آیین افتتاح همزمان استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی 9500 کلاس درس کشور، ضمن ارائه گزارشی از روند استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس کشور اظهار داشت: با توجه به افزایش سهم شرکت ملی گاز برای استانداردسازی کلاس‌های درس، سامانه گرمایشی ۱۴ هزار کلاس در سطح کشور استاندارد می‌شود.

وی افزود: طبق بررسی‌های به‌دست‌آمده اکنون چیزی به نام بخاری‌های چکه‌ای و خطرآفرین نداریم و تمامی مدارس از امکانات حداقلی مطمئن برخوردار هستند اما ما به این موضوع اکتفا نمی‌کنیم و استانداردسازی تمامی سامانه‌های گرمایشی کشور در اولویت اول و سامانه‌های سرمایشی نیز در کنار آن را در برنامه داریم که امیدواریم تا پایان برنامه هفتم توسعه به بخش اعظمی از این امر مهم جامه عمل بپوشانیم.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: با توجه به افزایش سهم شرکت ملی گاز برای استانداردسازی کلاس‌های درس، سامانه گرمایشی ۱۴ هزار کلاس در سطح کشور استاندارد می‌شود.

خان‌محمدی تصریح کرد: سال ۱۳۹۲ در اثر آتش‌سوزی؛ تعدادی از دختران دانش‌آموز آسیب دیدند در همین ارتباط، اعتباری برای استانداردسازی کلاس‌های ناایمن به تصویب رسید. در زمان حاضر بخاری غیراستاندارد در هیچ کلاسی وجود ندارد اما استانداردها شعله مستقیم را در مدرسه ممنوع کرده و این طرح با قوت در حال اجرا است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: سهم شرکت ملی گاز در پرداخت عوارض طرح استانداردسازی کلاس‌های درس در سال جدید از ۲۰ به ۵۰ درصد افزایش یافته که با این افزایش ۱۴ هزار کلاس درس استانداردسازی می‌شود.

وی عنوان کرد: با تلاش انجام‌شده یک هزا ر و ۵۰۰ کلاس درس در سال جاری استانداردسازی شده است.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم که همزمان با سفر ریاست جمهوری در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد با اشاره به اینکه یکی از افتخارات دولت سیزدهم، بحث استاندارسازی فضای آموزشی سطح کشور در حوزه گرمایشی و سرمایشی است، اظهار داشت: خشنودیم که اعلام کنیم سیستم گرمایشی 91 درصد کلاس‌های کشور استانداردسازی شده است.

وی افزود: دولت سیزدهم همه توان خود را به کار می‌گیرد تا باقی مدارس کشور را نیز استانداردسازی کند. در 2 سال گذشته دولت سیزدهم برنامه‌ریزی کردیم که حداقل در شهرهایی که موضوع سامانه گرمایشی و سرمایشی، اهمیت بیشتری دارد تا حد امکان و با توان حداکثری کلاس‌ها را استاندارد کنیم.

گفتنی است در این مراسم که همزمان در سراسر کشور نیز انجام شده است از پوستر پویش ملی دلگرمی احسان با محوریت تامین وسایل گرمایشی برای مدارس مناطق کم‌برخوردار رونمایی شد. این پویش به همت بنیاد احسانِ ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و همراهی قرارگاه جهادی عدالت تربیتی برگزار خواهدشد.


منبع: پانانظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1641 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

علامه حلی
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم