سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

سرانجام رتبه بندی معلمان در مجلس کد مطلب : 10504 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

سرانجام رتبه بندی معلمان در مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد لایحه رتبه بندی معلمان اشکال بار مالی داشته است و پس از رفع آن مسیر قانونی تصویب لایحه در مجلس طی می شود.
تاریخ خبر 1400/04/27

. . . . . . . . . . . . .

سرانجام رتبه بندی معلمان در مجلسمحمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر تعدادی از نمایندگان درباره وضعیت لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: هیات رئیسه خلاف قانون عمل نکرده است، لایحه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حال بررسی بود که سازمان برنامه و بودجه در نامه ای کتبی اعلام کرد که تامین اعتبار لایحه دچار اشکال شده است از این رو باید اجازه دهیم بررسی قطعی لایحه مذکور در کمیسیون تخصصی انجام شود سپس به صحن علنی بیاید.

وی اظهار داشت: باید آیین‌نامه داخلی مجلس رعایت شود، در زمانی که دولت لایحه می‌دهد باید بار مالی آن کاملاً روشن باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مردم و مخصوصا معلمین می‌دانند که مجلس از روز اول پیگیر رتبه‌بندی معلمان بوده است و این پیگیری‌ها دولت را وادار کرد در ماه آخر لایحه بدهد. اجازه دهیم بررسی این لایحه در کمیسیون مسیر قانونی را طی کند.

محمد وحیدی نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی در تذکری در صحن علنی مجلس گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان از سوی کمیسیون آموزش در نوبت بارگذاری مجلس شورای اسلامی است و این روزها شایعات زیادی در سطح کشور انجام شد و شیطنت‌هایی در موضوع اینکه جمعی از نمایندگان را به عنوان مخالف این لایحه در سطح فضای مجازی عنوان کردند.

وی افزود: باید به این موضوع خاتمه داده شود چرا که نمایندگان با قاطعیت در زمان تصویب لایحه رتبه‌بندی با رای بسیار بالا 230 رای از 238 نفر حاضر در صحن، حمایت خود را از لایحه رتبه‌بندی معلمان اعلام کردند ولی متاسفانه در فضای مجازی جمع کثیری از نمایندگان را به ناحق به عنوان مخالف اعلام کردند.

وحیدی ادامه داد: نظر اکثر نمایندگان این بود که هیات رئیسه به موقع دستور دهند و پس از دو شوری بودن این لایحه که از کمیسیون هم برگشته در صحن مجلس بارگذاری شود.

ویس‌کرمی: ​هیچ یک از نمایندگان مجلس مخالف لایحه رتبه بندی معلمان نیستند

مهرداد ویس کرمی هم در نشست علنی امروز درباره بررسی لایحه رتبه‌بندی در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با اطلاعی که من دارم، باید خدمت فرهنگیان عرض کنم که احدی از نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون آموزش با لایحه رتبه بندی که به بهبود معیشت معلمان می‌انجامد مخالفتی ندارند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هرگونه بحثی که هر یک از نمایندگان را متهم به مخالفت با این لایحه می‌کند، توطئه و تخریب است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: از پلیس فتا می‌خواهیم جلوی افراد اغتشاشگر را بگیرد در حال حاضر مسئله اصلی در کمیسیون آموزش در حوزه کارشناسی است و کار باید به نحوی انجام شود تا این لایحه در شورای نگهبان به تصویب برسد و قابلیت اجرا نیز داشته باشد.

منادی: درباره بارگذاری این لایحه، هیات رئیسه خلاف آیین‌نامه عمل کرده است

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمسیون آموزش هم در نشست علنی امروز در رابطه برخی مسائل مطرح شده نسبت به لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: موضوع رتبه‌بندی در کمیسیون تصویب شده و اینکه می‌گویند آقای قالیباف با این موضوع مخالفت است، اینطور نیست، بلکه ایشان مدافع این امر است.

وی افزود: ما عدد 61 هزار میلیارد ریال را برای این لایحه در کمیسیون در نظر گرفته ایم که سازمان برنامه و بودجه، نامه‌ای زده مبنی بر اینکه این عدد جزو 2 بند (و) 20 هزار میلیارد ریال است؛ در واقع برای رسیدن به هدف رتبه بندی با مشکل مواجه شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس یازدهم اظهار کرد: درخصوص بارگذاری این لایحه، هیات رئیسه خلاف آیین نامه عمل کرده است، اما توضیحات ارائه شده تا حدودی کمیسیون را قانع کرده است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان تاکید دارند مصوبه کمیسیون اجرایی شود و اینکه هیات رئیسه بخواهد نظر کمیسیون را تغییر دهد، با آن موافق نیستیم؛ امروز قرار است جلسه ای برگزار شود تا این موضوع نهایی شود. علی رغم اینکه از هیات رئیسه گلایه مند هستیم، باید عنوان کرد که ایراد گرفته شده غیروارد نیست و باید تلاش کنیم آن مسئله حل شود.


منبع: خبرگزاری پانا


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1524 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

انتخاب رشته کنکور - میم مارکت  class=
نمونه سوال های تیزلند  class=
گام بلند - میم مارکت  class=
مدرسه سرای زندگی  class=
شایستگان رازی  class=
مدرسه آتیه سازان  class=
مدرسه نوید صالحین  class=

سرانجام رتبه بندی معلمان در مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد لایحه رتبه بندی معلمان اشکال بار مالی داشته است و پس از رفع آن مسیر قانونی تصویب لایحه در مجلس طی می شود.