سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

شرط ثبت‌نام متولدین مهر در پایه اول دبستان اعلام شد کد مطلب : 14280 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

شرط ثبت‌نام متولدین مهر در پایه اول دبستان اعلام شد

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌ و پرورش با اعلام شرط ثبت‌نام متولدین مهر در پایه اول دبستان، اعلام کرد که 91 درصد دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام کردند.
تاریخ خبر 1402/06/22

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند و به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجتبی هاشمی؛ مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه برخی والدین که فرزند آنها متولد مهر 1396 است می‌گویند، مدارس برای ثبت‌نام ظرفیت کافی دارند اما به دلیل محدودیت در سامانه سیدا (سامانه دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش) امکان ثبت‌نام وجود ندارد، گفت: ماده 29 آیین‌نامه اجرایی مدارس محدودیت‌هایی را برای ثبت‌نام متولدین مهر ماه در مدارس اعلام کرده است (طبق ماده 29، ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی برای متولدین مهر ماه با تشخیص شورای مدرسه مشروط به وجود ظرفیت و امکانات پذیرش، بلامانع است).

وی افزود: امسال در شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، مصوبه‌ای داشتیم مبنی بر اینکه افرادی که سال گذشته پیش‌دبستانی را در مراکز مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش گذرانده و اسم آنها در سامانه سیدا ثبت شده است، بتوانند در پایه اول دبستان ثبت‌نام کنند.

هاشمی ادامه داد: ابتدا دانش‌آموزان 6 سال تمام باید در مدارس ثبت‌نام شوند و اگر ظرفیت خالی ماند متولدین مهر ماه می‌توانند ثبت‌نام کنند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخ به شکایات وزارت با اشاره به اینکه جمعیت تحت پوشش این مصوبه حدود 120 هزار نفر هستند، گفت: این مصوبه برای سال‌ بعد باید اصلاح شود به گونه‌ای که یا نظام آموزشی تغییر کند و دانش‌آموزان با 5.5 سال تمام وارد پایه اول دبستان شوند یا اینکه همان 6 سال تمام مبنای اقدام باشد.

وی درباره آخرین آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس تا ظهر روز یکشنبه 19 شهریور 1402 گفت: 91.3 درصد کل دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند و 18 استان از میانگین کشوری بالاتر هستند.

وی افزود: با اعلام نتایج امتحانات شهریور (برای تجدیدی‌ها) و ثبت‌نام باقی مانده دانش‌آموزان اتباع که حدود 25 درصد هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند و معدود دانش‌آموزان باقی مانده (به دلیل هدایت تحصیلی و نقل و انتقال منزل و ...) پرونده ثبت‌نام امسال به پایان خواهد رسید.


منبع: خبرگزاری تسنیم


نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1715 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نواندیشان هیوا
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم