سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همه‌ی دانش آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

شمارش معکوس تا آغاز انتخابات شوراهای دانش آموزی کد مطلب : 8461 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

شمارش معکوس تا آغاز انتخابات شوراهای دانش آموزی

شوراهای دانش آموزی به استناد ماده 18 و 20 آئین نامه اجرایی مدارس، مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و راهکار 2-13 سند تحول بنیادین برگزار می شود.
تاریخ خبر 1399/08/05

ارتباط موثر والدین با فرزندن
پیشنهاد ویژه: بسیاری از مشکلاتی که با فرزندانمان داریم در واقع به دلیل عدم آگاهی ما پدرها و مادرها از اصول و قوانین ارتباط موثر با فرزندانمان ایجاد شده‌اند. تیزلند دیدن بستۀ آموزشی ارتباط با فرزندان را به شما والدین عزیز توصیه می‌کند.

. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، به نقل از خبرگزاری پانا، بهره مندی از توانمندی و تقویت مسئولیت پذیری در نسل آینده کشور، تحقق شعار دانش‌آموز محوری و دانش‌آموز باوری در آموزش و پرورش، تمرین مسولیت پذیری و مشارکت‌جویی در مدرسه، مشارکت دانش‌آموزان در تصمیم گیری و تصمیم سازی، تربیت نیروی انسانی و شهروند با بصیرت سیاسی و اجتماعی، تکریم عملی دانش‌آموزان و استفاده از دیدگاه‌های آنان در بهبود امور تربیتی و آموزشی مدرسه از جمله اهداف برگزاری شوراهای دانش‌آموزی است.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی به زمان انتخابات شوراهای دانش‌آموزی اشاره و عنوان کرد: «این دوره از انتخابات به صورت الکترونیکی و در بستر شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) فردا روز سه شنبه ششم آبان ماه سال جاری همزمان در سراسر کشور با پیام وزیر آموزش وپرورش راس ساعت 9 صبح برگزار خواهد شد.»

همه دانش‌آموزان تمامی دوره‌ها از پایه سوم ابتدایی به بالا می‌توانند مشارکت داشته باشند و به عضویت هیات رئیسه شورای دانش‌آموزی درآیند. به گفته علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی، پیش بینی می‌شود در این دوره از انتخابات حدود 10 میلیون نفر از دانش‌آموزان سراسر کشور با شور و اشتیاق مسئولیت پذیری، مهارت اجتماعی و تربیت سیاسی خود را در 100 هزار واحد آموزشی البته از طریق شبکه شاد به نمایش خواهند گذاشت و حدود 750 هزار نفر از داوطلبان را با آرای خود به عضویت شوراهای مدارس در خواهند آورد.

داوطلبان عضو در شورای دانش‌آموزی باید دارای شرایطی از جمله رعایت اخلاق و ارزش‌های اسلامی و مقبولیت در بین دانش‌آموزان، داشتن روحیه مسئولیت‌پذیری و توان ایجاد ارتباط با دیگران، برخورداری از نظم و انضباط تحصیلی و پای‌بند به رعایت قوانین مدرسه، برخورداری از وضعیت تحصیلی متوسط و رو به رشد، برخورداری از وضعیت رفتاری متعادل باشند.

به جمعی از دانش‌آموزان علاقه‌مند به فعالیت تحقیقی، اجرایی در یکی از زمینه‌های اعتقادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی، دفاعی، زیستی، ورزشی و موارد مشابه با مسئولیت دانش‌آموزان منتخب و همکاری و نظارت مدیر و معاون پرورشی و تربیت بدنی که در یک واحد سازمان‌دهی می‌شوند انجمن‌های شورای دانش‌آموزی اطلاق می‌شود.

رمضانی در گفت‌وگو با پانا درباره اقدامات پیش بینی شده در انتخابات سال جاری عنوان کرد: «ارزیابی از فعالیت‌ها و برنامه‌های شوراهای دانش‌آموزی در مدارس، جشنواره شوراهای دانش‌آموزی برتر استان‌ها و معرفی و تجلیل از شوراهای برتر، تقویت انجمن‌ها و تلاش در پوشش دانش‌آموزان با سلایق و گرایش‌های گوناگون در انجمن‌های مختلف شوراها، تهیه و تولید محتوا برای شوراهای دانش‌آموزی (مهارت‌های زندگی، گفت‌وگو، مجری گری و سخنرانی، حقوق دانش‌آموزی، تربیت سیاسی و اجتماعی و....) از جمله اقدامات برای شوراهای دانش‌آموزی سال جاری است.»

وی برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمند سازی شوراهای دانش‌آموزی در فضای مجازی، برگزاری گفتمان‌های دانش‌آموزی و پاسخ به سوالات و ابهامات اعضای شوراهای دانش‌آموزی در فضای مجازی، جمع آوری شعارها و پیام‌های تبلیغاتی داوطلبان شوراهای دانش‌آموزی و معرفی بهترین و کاربردی ترین پیام‌ها و اهدای جوایز، واگذاری فعالیت‌‌ها و برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و پرورشی مدارس به انجمن‌‌های شورای دانش‌آموزی، اجرای طرح واگذاری اداره یک روز مدرسه به اعضای شورای دانش‌آموزی، مشارکت شوراهای دانش‌آموزی در یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی (لاله‌های روشن) و جشنواره فرهنگی و هنری علمدار یادواره شهید سردار سلیمانی را از دیگر اقدامات پیش بینی شده برای شوراهای دانش‌آموزی عنوان کرد.


منبع: خبرگزاری پانا
نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1253 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

  class=
وبینار خلاصه نویسی  class=
مدارس سلام  class=
جشنواره زنگ کرونا  class=
علامه طباطبایی  class=

شمارش معکوس تا آغاز انتخابات شوراهای دانش آموزی

شوراهای دانش آموزی به استناد ماده 18 و 20 آئین نامه اجرایی مدارس، مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و راهکار 2-13 سند تحول بنیادین برگزار می شود.