سرزمین تیزهوش‌ها

مرجع آموزشی همۀ دانش‌آموزان باهوش سرزمینمان، ایران

صدور احکام قطعی رتبه‌بندی همه معلمان کد مطلب : 13628 | چاپ | لینک‌کوتاه | نظرات

صدور احکام قطعی رتبه‌بندی همه معلمان

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از صدور احکام قطعی رتبه بندی معلمان خبر داد و گفت: از روزی که معلمان رتبه خود را در سامانه مشاهده کنند 10 روز فرصت دارند تا اگر اعتراضی داشتند آن را به ثبت برسانند.
تاریخ خبر 1401/12/23

. . . . . . . . . . . . .

صدور احکام قطعی رتبه‌بندی همه معلمانبه گزارش تیزلند، صادق ستاری‌فرد در حاشیه آیین اختتامیه هفدهمین جشنواره علمی پژوهشی فرهنگیان که در ساختمان مرکزی وزرات آموزش و پرورش برگزار شد، درباره ادامه همکاری نیروهای غیررسمی با آموزش و پرورش، گفت: معلمانی داریم که غیررسمی به آموزش و پرورش کمک می‌کنند، بر اساس مجوز سازمان اداری استخدامی تمدید قراردادشان برای سال آینده وجاهت ندارد و لازم است حتما در آزمون شرکت کنند. این فرصت فراهم شده که این افراد در آزمون استخدامی آموزش و پرورش که تا ساعت ۲۴ امشب مهلت دارد شرکت کنند.

وی افزود: معلمان خرید خدماتی ۱۹ هزار و ۸۶۱ نفر هستند. حداقل و حداکثر سن شرکت در ازمون استخدامی ۲۰ و ۴۰ سال پیش بینی شده است.

 

بیشتر بخوانید: رتبه‌بندی معلمان و تاثیراتی که دارد

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۹۳۰ هزار همکار بازنشسته و شاغل مشمول رتبه بندی داریم گفت: احکام قطعی رتبه‌بندی تا امروز برای همه مشمولین صادر شده، مگر همکاری که ثبت مدارک نکرده‌ باشد.

ستاری‌فرد افزود: به نظر می‌رسد توزیع رتبه‌ها منطقی است. اما اگر همکاران اعتراضاتی دارند چارچوبی پیش بینی کردیم که اگر نسبت به هرکدام از موارد و شایستگی ها که احساس کردند کمتر دیده شده اعتراض دارند، اعتراض خود را ثبت کنند. به اعتراضات رسیدگی می‌شود و جای نگرانی وجود ندارد. بر اساس مفاد آیین نامه، چارچوبی پیش‌بینی شده و نحوه رسیدگی ابلاغ می‌شود. اعتراضات را به نحوی دنبال می‌کنیم که حقی تضییع نشود.

وی در پاسخ به اینکه فرهنگیان گلایه‌های بسیاری نسبت به رتبه‌هایشان دارند و حتی افرادی را داشته‌ایم که با ۳۰ سال خدمت فاقد رتبه شده اند گفت: رتبه‌بندی و ارزیابی کار انسان است و خطا دارد و این خطاها را رد نمی‌کنیم. حتما فرایند ارزیابی ما مجدد قابل بازنگری است. به مشکلات رسیدگی می‌کنیم از جمله آنها که سنوات خدمتی بالا دارند یا آنها که ارزیاب به مدارکشان امتیاز نداده است. اینها همه قابل بررسی مجدد هستند، مشروط به ثبت اعتراضات.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره زمان رسیدگی به اعتراضات نیز گفت‌: معلمان از روزی که رتبه شان را مشاهده می‌کنند می‌توانند نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنند. تاکنون حدود ۳۱ درصد همکاران نسبت به حکمشان اعتراض داشته اند و حدود ۷۰۰ هزار نفر هم می‌توانند احکام شان را ببینند.

به گفته ستاری‌فرد، نیروهای اداری طبق قانون مشمول رتبه‌بندی نمی‌شوند. تنها این امکان پیش بینی شده که مشمولان بخشنامه ۲۳۰ اگر به مدرسه برگردند مشمول شوند.

وی همچنین اعلام کرد که پیگیر پرداخت مطالبات فرهنگیان هستیم.


منبع: خبرگزاری ایسنا


مطالب مرتبط::
» 80 درصد معلمان، مزایای رتبه یک قانون رتبه بندی را دریافت کردند
» آغاز فرآیند تایید مدارک رتبه بندی معلمان توسط مدیران مدارس
» صدور احکام رتبه بندی برای معلمان کم سابقه تا چند روز آینده
» ابلاغ بخشنامه راهنمای عمل مدیران در تکمیل سامانه رتبه بندی معلمان
» ملاک‌های تعیین امتیاز نهایی معلمان در طرح رتبه بندی
» تمدید مهلت بارگذاری مدارک در سامانه رتبه بندی معلمان تا 20 شهریور ماه
» انتشار راهنمای تکمیل سامانه رتبه بندی معلمان
» آغاز به کار سامانه رتبه بندی معلمان از 26 مرداد
» طرح رتبه بندی معلمان از 31 شهریور ماه اجرایی می‌شود
» معلمان از روز اول ورود به کلاس درس، رتبه بندی خواهند شد
» رتبه بندی معلمان از 31 شهریور 1400 اعمال می‌شود
» اجبار آموزش و پرورش برای اجرای رتبه بندی معلمان
» رتبه بندی معلمان پایان بهمن یا قبل از سال جدید اجرا می‌شود
» تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان طی ماه جاری
» لایحه رتبه بندی معلمان به صحن مجلس ارجاع شد
» تعیین شرایط ارزشیابی برای رتبه بندی معلمان
» تغییرات لایحه رتبه بندی معلمان
» آخرین جزئیات از بررسی لایحه رتبه بندی معلمان

نظرات شما

 نظرات شما بسیار ارزشمند هستند. به دیگران کمک کنید تا بیشتر بدانند. نظرات شما توسط کارشناسان بررسی، تایید و پاسخ داده می شوند. اگر ایمیلتان را وارد کنید، پاسخ کارشناسان برای شما ایمیل می شود.

عدد 1455 را در این کادر وارد کنید:
همین حالا در سرزمین تیزهوش ها عضو شوید!
چرا باید در سایت عضو شویم؟عضویت چه مزایایی دارد؟!

اعضای سایت می توانند نمونه سوالات و فایل های آموزشی را دانلود کنند. همینطور، بعضی از مطالب فقط به اعضای سایت نمایش داده می شود. اطلاعات مهم، تغییرات مهم آموزشی به اعضای سایت اطلاع رسانی می شود. اعضای سایت هیچ محدودیتی در استفاده از امکانات سایت ندارند و می توانند در تمام آزمون های آنلاین شرکت کنند و از تمام امکانات سایت و بخش اعضا استفاده کنند.
همین حالا نزدیک به 200 هزار نفر دیگر هم عضو فعال سایت سرزمین تیزهوش ها هستند. چرا شما به این خانواده بزرگ نمی پیوندید؟


همین حالا عضو شوید! قبلاً عضو بوده‌اید؟ وارد شوید!

تبلیغات

نخبه پروران
پیش دبستان و دبستان نسیم بهار
بسته های آموزشی منتا
نوروز 1402
راهنمای تیزهوشان نهم
راهنمای تیزهوشان ششم
دبیرستان دخترانه جامی نوین